Mity na temat pielęgnacji włosów. Sprawdź, czy je znasz?

mity na temat pielegnacji wlosow
Wokół włosów i ich właściwej pielęgnacji narosło już tyle teorii, że ciężko odróżnić, które są faktem, a które mitem… My Wam w tym pomożemy! Przed Wami najczęstsze mity na temat pielęgnacji włosów!

Kilka mitów na temat pielęgnacji włosów

Mit 1. Codzienne mycie szkodzi włosom

Mycie włosów może szkodzić tylko w kilku sytuacjach. Mianowicie zawsze używaj szamponu odpowiedniego do rodzaju włosów, ale nawet przy włosach przetłuszczających się zrezygnuj z szamponów wysuszających. Włosy płucz tylko pod letnim strumieniem wody, ponieważ gorąca woda, tak jak gorące powietrze im nie sprzyjają. Włosy myj zawsze wtedy, kiedy tego potrzebują!

Mit 2. „… czynność należy powtórzyć”

Wielu producentów kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów radzi, by umyć włosy, spłukać i powtórzyć czynność raz jeszcze. Natomiast włosy nie zawsze potrzebują, aż takiej dawki szamponu. Wystarczy, że umyjesz włosy raz! Ale dokładnie.
A kiedy włosy wymagają kilkukrotnego mycia? Jeśli nałożyłaś na głowę olej pielęgnacyjny lub obciążającą maskę do włosów, po jednym myciu może się okazać, że nadal są tłuste 😉

Mit 3. Odżywka do włosów można nakładać na skórę głowy

To kolejny mit na temat pielęgnacji włosów. Jeśli zdarzyło Ci się to zrobić, to wiesz o czym mowa! Nakładając odżywkę na skórę głowy, skóra przetłuszcza się, powodując, że włosy także przetłuszczą się (szybciej). Wcierając odżywkę we włosy pamiętaj, żeby omijać okolice nasady włosów. Dla odżywienia skóry głowy przeznaczone się specjalne preparaty.

Mit 4. Rozdwojone końcówki można odbudować

Rozdwojonych końcówek nie da się skleić, ani odbudować. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, możesz tylko (albo aż) zapobiegać rozdwajaniu. Zniszczone końce trzeba podciąć i profilaktycznie używać kosmetyków, by zapobiegać dalszemu rozdwajaniu się włosa.

Mit 5. Kosmetyki do stylizacji oraz farby niszczą włosy

Dzisiejsze kosmetyki mają na tyle udoskonalony skład, że to stwierdzenie po prostu jest już nieaktualne. Farby nie są tak szkodliwe jak kiedyś (choć zdarzają się wyjątki) a niektóre nawet odżywiają włosy! Wybierając kosmetyki do włosów sprawdzaj skład np. korzystając z dostępnych aplikacji albo podczas wizyty zapytaj fryzjera, który kosmetyk będzie najlepszy dla Twoich włosów.

 

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszym salonie.
Nasi Styliści pozostają do Twojej dyspozycji,
wspólnie poszukamy idealnego rozwiązania dla Ciebie.

zaraezerwuj wizyte

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl