MówimyNIEboRAKOWI – pomagajmy ścinając włosy!

Stowarzyszenie MówimyNIEboRAKOWI to organizacja, która została założona w 2014 roku i  działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Salony Akademii Berendowicz&Kublin współpracują z fundacją, która podjęła ogólnopolską akcję “Włosem w raka”. Polega ona na ścinaniu i oddawaniu włosów na peruki dla dzieci po operacjach i chemioterapii.

Jakie włosy nadają się do zrobienia peruki?

  1. Minimalna długość włosów, które można przekazać to 30 cm. Jeżeli masz włosy naturalnie kręcone lub falowane, to jak najbardziej taka struktura również nadaje się do oddania.
  2. Włosy mogą być farbowane, natomiast rozjaśnione, ombre i henna nie nadają się do ścięcia. Tego typu włosy zostaną odrzucone i zwrócone przez miejsce, w której wykonywane są peruki.
  3. Włosy muszą być umyte, rozczesane i wysuszone. Na włosach nie może być żadnych odżywek, ani masek nawilżających.
  4. Osoba zgłaszająca się do zaprzyjaźnionego salonu ma zapewnione darmowe wystylizowanie włosów po ich obcięciu i otrzymuje imienny dyplom  z podziękowaniem od założycielki stowarzyszenia.
  5. Włosy z salonu trafiają do perukarni, gdzie wykonywane są dopasowane peruki dla małych pacjentów.

Każda chętna osoba niezależnie od wieku i płci może zrobić dobry uczynek i przyczynić się do uśmiechu na twarzach najmłodszych.

Zapraszamy do osobistego lub telefonicznego kontaktu w celu umówienia się na termin ścięcia włosów dla Stowarzyszenia MówimyNIEboRAKOWI.

 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl