Nowość w świecie stylistów: koloryzacja 4D

koloryzacja 4D

Czy wiecie, że jest lepszy sposób na naturalne refleksy niż balejaż? Otóż tak! Matt Rez – kolorysta z Los Angeles wprowadził w świat stylistów fryzur nową metodę farbowania – koloryzację 4D. To on odpowiada za większość fryzur gwiazd i blogerek zza oceanu, którymi zachwyca się cały świat na Instagramie. Kiedy ta technika dotrze do nas?

Koloryzacja 4D – co to jest?

Technika ta nie jest związana z holograficznymi pasemkami jednorożca. Farbowanie tą metodą polega na stworzeniu czterech kontrastujących elementów, które finalnie dają efekt czterech wymiarów. Pierwsze dwa elementy to „poziomy”, które odpowiadają za to, jak jasne/ciemne mają być włosy, natomiast dwa kolejne to „tony”, czyli jak ciepłe/zimne mają być włosy.

Jak wygląda koloryzacja?

Kolorysta Matt Rez mówi, że najważniejsze jest uzyskanie gładkiego, delikatnego przejścia od ciemnej nasady włosów do jasnych końcówek. Gdy któregoś z tych elementów zabraknie, rezultat będzie sztuczny, zbyt jasny, odcięty lub nierówny poziom. Jego zasadą jest to, by zacząć od neutralnego koloru na całej głowie – bez tego refleksy i jaśniejsze końcówki nie będą miały pożądanego efektu.

Kolor 3D

Te słowa podbijają świat stylistów fryzur i salonów fryzjerskich w Los Angeles. A Mat Rezz odpowiada za większość fryzur gwiazd i blogerek zza oceanu, którymi zachwyca się cały świat na Instagramie. Czekając, aż koloryzacja 4D pojawi się w Polsce, koniecznie sprawdźcie ten profil na Instagramie: colorbymattrez.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl