Odmładzające fryzury dla 50 latek

Wydaje się, że granica, za którą kobieta zaczyna dostrzegać upływający czas, to wiek lat czterdziestu. Znamy jednak sposób, dzięki, któremu można przesunąć tą granicę w czasie, jest nim zmiana fryzury!

Widoczne zmiany w wyglądzie

W okolicach czterdziestki skóra twarzy i rąk powoli traci jędrność, tworzą się bruzdy wokół ust, w kącikach oczu pojawiają się wyraźniejsze zmarszczki mimiczne, a włosy – dotąd bujne, gęste i błyszczące tracą swoje walory, zaczynają wypadać i matowieć. By spowolnić te naturalne zmiany większość kobiet, szczególnie te czynne zawodowo, zaczyna stosować kosmetyki odpowiednie dla wieku dojrzałego, częściej odwiedza kosmetyczkę, fryzjera lub wizażystę. W ten właśnie sposób stara się ująć wizualnie, chociaż parę lat, i jeżeli trafi na profesjonalistów – te triki na pewno się udadzą.

Fryzury które odmładzają

Odpowiednio obcięte, ufarbowane i ułożone włosy mogą zdziałać optyczne cuda. Jeżeli dotychczasowa fryzura nie ujmowała kobiecie lat, profesjonalny wizażysta lub fryzjer na pewno dobrze doradzi w kwestii ułożenia włosów, a czasami również zmiana koloru spowoduje, że klientka poczuje się młodziej i atrakcyjniej.

Do stylizacji najlepiej nadają się włosy półdługie lub kończące się na ramionach. Z takiej długości, ułożenie odpowiedniej fryzury jest najbardziej wykonalne, gdyż w razie potrzeby, ich długość można regulować na różne sposoby poprzez: podcięcie, spięcie lub wycieniowanie, ułożenie fal lub loków sprawi, że fryzurka będzie bardziej puszysta i lekka a włosy będą lepiej się układać.

Zawsze modny „BOB”

Najbardziej modną i uniwersalną fryzurą, którą można modelować na różne sposoby, jest ścięcie włosów na tak zwanego „boba”. Dzięki dłuższym włosom można wystylizować grzywkę, która ukryje zmarszczki na czole, doda oczom tajemniczości i złagodzi linię rysów twarzy w momencie, gdy czoło jest zbyt wysokie, by je w całości odsłonić. Przedziałek umieszczony na środku lub z boku głowy spowoduje odsłonięcie rysów twarzy — z „lepszego” profilu — w momencie, gdy zrobiony zostanie na boku, lub przy gęstych i grubych włosach — przedziałek umieszczony symetrycznie pośrodku głowy, pozwoli włosom na miękkie okolenie twarzy.

Zasadniczo każda zmiana fryzury może odmłodzić twarz, pod
warunkiem, że tego zadania podejmie się profesjonalista.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl