Olaplex – wszystko co chcielibyśmy wiedzieć, ale boimy się zapytać.

olaplex przed i po

fot. blondhaicare.com

Trend Olaplex ogarnął cały świat i nieprzerwanie od roku zadziwiają nas odważne dekoloryzacje przy użyciu tego systemu, które pozwalają na zachowanie zdrowych i pięknych włosów. Wydawać by się mogło, że przez ten czas o działaniu systemu olaplex zostało powiedziane już wszystko. Jednakże wciąż nurtuje nas mnóstwo pytań: co jednak z włosami, które są już po przejściach, nigdy nie były koloryzowane, które nie będą farbowane lub które są po innych zabiegach chemicznych, czy i dla nich jest przeznaczony system olaplex? Odpowiedź brzmi tak! Ponieważ olaplex to nie moda, olaplex to rewolucja!

*Co to jest Olaplex?

A: Olaplex to system pielęgnacji włosów, który zapobiega osłabieniom i uwrażliwieniom włosa przy zabiegach każdej koloryzacji, przy dekoloryzacjach oraz trwałych.

Dodając go do farby uzyskamy zdrowe, lśniące włosy. Nie odczujemy negatywnych skutków stosowania farby na włosy, przesuszenia, rozdwojonych końcówek. Nieznacząco zmieni się również struktura powierzchni włosów.

Dzięki systemowi OLAPLEX możemy diametralnie zmieniać kolor włosów, pozostawiając je w idealnej kondycji.

Kobiety, które do tej pory jedynie marzyły o jasnych odcieniach, a nawet blondach, mogą teraz uzyskać te kolory nawet z bardzo ciemnych włosów, zachowując ich dobrą kondycję i oszczędzając czas. Zastosowanie OLAPLEX przy dekoloryzacji skraca liczbę wizyt, jaką musi odbyć klientka, by uzyskać pożądany kolor.

*Na czym polega system Olaplex?

A: Podczas koloryzacji zmienia się struktura włosa. Mostki dwusiarczkowe zawarte we włosie, ulegają zniszczeniom lub zerwaniom podczas zabiegów chemicznych. Substancje zawarte w systemie OLAPLEX mają za zadanie zregenerować mostki, które uległy destrukcji. W ten sposób włosy nie tracą na jakości, a w zamian odzyskują blask, miękkość i zdrowie.

Podczas gdy inne pielęgnacje utrzymują się na włosie do około 7 myć, OLAPLEX działa aż do następnej koloryzacji.

olaples

*Olaplex – cena

A: Do każdej koloryzacji lub innego zabiegu chemicznego, należy doliczyć dodatkowo koszt 60 zł.

*Czy olaplex jest bezpieczny dla moich włosów?

A: Olaplex jest polisą ubezpieczeniową dla włosów. Nie ma w nim niczego, czego moglibyśmy się obawiać gdyż nie zawiera silikonów, parabenów, aldehydów, siarczanów, ftalanów ani nawet glutenu!

*Czy mogę stosować olaplex z czystym sumieniem?

A: Olaplex nigdy nie był i nie będzie testowany na zwierzętach. Ponadto przez brak parabenów w składzie nie zanieczyszcza on wody, ani przy prudukcji ani podczas zabiegu. Fabryki produkujące olaplex starają się też ograniczyć do absolutnego minimum produkcje odpadów papierowych i wstrzymują się od wytwarzania ich przy każdej możliwej okazji.

*Czy olaplex jest bezpieczny przy włosach wcześniej dekoloryzowanych/ farbowanych domowymi sposobami/ tonowanych.

A: Jak najbardziej. Jest wręcz zalecany. Olaplex odbuduje uszkodzenia i zabezpieczy przed kolejnym planowanym zabiegiem.

Zobacz efekt pielęgnacji Olaplex na włosach Natalii Z BlondHairCare

*Można połączyć olaplex z zabiegiem keratynowego prostowania włosów/ headline’u/ rytułału dyscypline?

A: System olaplex można łączyć ze wszystkim z wymienionych zabiegów. Bezspornie można połączyć z każdym zabiegiem wymyślonym przez fryzjera. Nie może zaszkodzić włosom a jedynie pomóc.

*Jaki wpływ na uzyskany kolor ma olaplex?

A: Olaplex nie wchodzi w reakcję z farbami zarówno amoniakowymi, bezamoniakowymi, permanentymi, półtrwałymi jak i roślinnymi (np. henna) więc nie może zmienić koloru włosów. W związku z tym jest polecany przy dużych metamorfozach jak i przy odtwarzaniu konkretnego odcienia metodą ton w ton.

033

fot. wwwlosy.pl

Olaplex + Henna

Efekt zabiegu regeneracyjnego na włosach farbowanych henną znajdziesz na blogu wwwlosy.pl

*Boję się, że moje włosy się uzależnią, czy jak wyjadę na jakiś czas i nie będę powtarzać pielęgnacji to czy włosy się nie zniszczą?

A: System olaplex odbudowuje wewnętrzne struktury włosów i pozostaną one odbudowane dopóki z powrotem nie uwrażliwimy ich nadmierną stylizacją czy niebezpiecznymi koloryzacjami. W każdym innym wypadku po przywróceniu włosom ich pierwotnego stanu pozostają odbudowane i kropka.

*Moje włosy nigdy nie były farbowane ale są suche i kruszące się, czy olaplex jest dla mnie?

A: Olaplex pomoże włosom uzyskać jędrność i ograniczyć ich wykruszanie. Włosy staną się bardziej sprężyste i mniej porowate, lecz nie będą nawilżone.

*Dlaczego moje włosy nie będą nawilżone po zabiegu olaplex?

A: System olaplex nie jest odżywką. Działa w najgłębszych strukturach włosów odbudowując mostki dwusiarczkowe lecz nie wpływa na powieszchnie włosów i nie ma zadania ich odżywiać. Idealnie się łączy z ampułkami i zabiegami keratynowymi tworząc bezwzględnie kompleksową pielęgnacje odbudowującą.

*Co to właściwie znaczy, że odbudowuje mostki dwusiarczkowe?

A: Nasze włosy są zbudowane z białka tworzonego między innymi przez bardzo ważny aminokwas – cystynę, opierającego swoją strukturę na mostkach dwusiarczkowych, które tworzą wiązania łańcuchów keratyny. Mówiąc prosto – mostki disulfidowe są najmniejszą częścią składową włosów do jakich udało się dotrzeć współczesnej technice. Olaplex zastępuje zerwane mostki i pomaga utrzymać uszkodzone. Dlatego włosy są jędrniejsze i pełniejsze.

strzyżenie włosów nożyczkami na prosto

fot. blondhaircare.com

*Po jakim czasie olaplex wypłucze się z moich włosów?

A: Nigdy. Nie oznacza to, że włosy będą obciążone pielęgnacją. Olaplex działa w korze włosów i ma jedynie delikatny, wręcz wykończeniowy wpływ na łuski. Wiąże się na stałe z wewnętrznymi strukturami włosów i nie może zostać wypłukany przez rozwarte łuski. Efekt przestaje być widoczny gdy uszkadzamy swoje włosy, jest to jednak proces długotrwały i zależny przede wszystkim od tego jak włosy są traktowane na co dzień.

*Dlaczego Olaplex?

A: To jedyny taki produkt na rynku. Nie ma odpowiednika wśród kosmetyków do włosów. Ta innowacje stała się sławna dzięki Kim Kardashian, która słynie z kontrowersyjnych zmian fryzur. Z czarnych włosów przeszła metamorfozę i stałą się blondynka w przeciągu jednego dnia, a jej włosy nie tylko zaskoczyły wszystkich nowym kolorem, ale również nienagnaną kondycją.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl