Olejek rycynowy na włosy

Lśniące i miękkie włosy to marzenie każdej osoby. Aby uzyskać efekt zdrowej czupryny, należy dbać o skórę głowy równie mocno co o naszą cerę. Pomóc nam w tym mogą naturalne kosmetyki i świadoma pielęgnacja. Jednym z takich produktów, który powinien znaleźć się w domowej apteczce jest olejek rycynowy. 

Olejek rycynowy na wypadanie włosów

O tym, że olejek rycynowy jest dobry na włosy wie prawie każdy. Stosowany jest na szybszy porost brwi i rzęs. Wykorzystywany jest również przy kuracjach powstrzymujących wypadanie włosów. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn i może być spowodowany kilkoma czynnikami.

Wpływ na ilość wypadających włosów mogą mieć: zła dieta, długotrwałe schorzenia, a nawet genetyczne uwarunkowania. W przypadku kobiet i mężczyzn można pod uwagę wziąć wahania hormonalne lub niewłaściwą metodę pielęgnacji. Chcąc wykluczyć złe mycie, należy zmienić dotychczasowe kosmetyki na bardziej naturalne i dołączyć do nich olejek rycynowy. 

Olejek rycynowy – na co?

Oprócz wpływu na problem z wypadającymi włosami olejek rycynowy ma wiele innych pozytywów. Przede wszystkim jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne wspomogą walkę z problemami skóry głowy, takimi jak: infekcja mieszków włosowych, łupież oraz infekcja skóry głowy. Zawarty w nim kwas rycynolowy zwiększy mikrokrążenie krwi, co z pewnością poprawi porost włosów. 

W świadomej pielęgnacji skóry głowy nie można zapomnieć o kwasie rycynodeinowym, który równoważy pH skóry głowy i cofa uszkodzenia spowodowane przez agresywne środki chemiczne. Olej rycynowym w składzie ma również przeciwutleniacze, wspomagające odbudowę keratyny we włosach, dzięki czemu stają się mocniejsze, gładsze i mniej łamliwe. 

Właściwości oleju rycynowego 

Olej rycynowy ma gęstą strukturę i otrzymywany jest z nasion rącznika. Nasycony kwasami tłuszczowymi omega-6, omega-9 oraz witaminami, minerałami i białkami odbudowuje strukturę włosa i wpływa na ich porost. Najodpowiedniejszym olejem rycynowym dla włosów jest ten nieprzetworzony i tłoczony na zimno. 

Stosowanie oleju rycynowego na włosy

Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt należy stosować się do kilku zasad. 

  1. Na dłoń nabierz odrobinę oleju i rozprowadź na całej długości włosów. Zacznij od nasady i kieruj się w stronę końcówek. Ze względu na gęstą strukturę pamiętaj, by nie wcierać zbyt dużej ilości we włosy, ponieważ ciężko będzie się go później pozbyć.
  2. Po wtarciu we włosy, pozostaw go na 15-20 minut, tak by mógł wejść w strukturę włosa. Zmyj go następnie ciepłą wodą z szamponem. Staraj się używać kosmetyków bez SLS. 
  3. Kolejnym sposobem na zabieg pielęgnacyjny z olejkiem rycynowym jest pozostawienie go na całą noc i umycie włosów zaraz po wstaniu. Zabezpiecz poduszkę bawełnianą koszulką lub innym kawałkiem tego materiału. 
  4. Olej rycynowy można mieszać z innymi olejkami takimi jak stymulujący olejek z mięty pieprzowej lub nawilżający olej arganowy.  
© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl