Pielęgnacja włosów latem z B&K

Pielęgnacja włosów to bardzo ważny temat dla każdej z nas. My,kobiety, chcemy mieć piękne, zdrowe i zadbane włosy. Czy można wypracować jedną metodę świetnie sprawdzającą się o każdej porze roku? Niestety nie. Pielęgnacja powinna być dopasowana do warunków atmosferycznych i czynników zewnętrznych na jakie narażone są nasze włosy. Każda pora roku wymaga od nas czego innego.

Wielkimi krokami zbliża się już upragnione dla wielu z nas lato, dlatego ten artykuł poświęcimy tej tematyce; w najcieplejszej porze roku największym przeciwnikiem pięknej, zadbanej fryzury są słońce oraz słona bądź chlorowana woda. Wiele z Was całkowicie bagatelizuje temat ochrony przeciwsłonecznej dla włosów, co bardzo źle na nie wpływa. Słońce sprawia, że tracą one swój blask, stają się kruche, przesuszone i zaczynają się łamać.

Na szczególną uwagę zasługują włosy cienkie i z natury suche. Jeśli do tego są jeszcze farbowane lub rozjaśniane, to letnie zniszczenia bez odpowiedniej pielęgnacji są niemal gwarantowane. W takich przypadkach krótki wakacyjny wyjazd może zniszczyć nawet dobrą kondycję włosów. Pamiętajmy o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak zatem pielęgnować włosy latem aby były piękne i zdrowe?

Oto kilka sposobów:

1. Wizyta u fryzjera.

Podcięcie włosów dobrze wpłyną na ich regenerację. Wpływa również korzystnie na lepsze ich układanie.  Często końce są rozdwojone i zniszczone dlatego warto je skrócić.

2.Zabezpieczanie i ochrona.

Przygotowując się do wyjazdu pamiętaj aby zaopatrzyć się w zestaw kosmetyków z filtrem UV.

Tutaj możemy polecić profesjonalną gamę produktów – Kerastase Soleil dzięki której intensywna ekspozycja na słońce nie będzie niebezpieczna dla Twoich włosów. Produktami, które również się sprawdzą jest gama Sun Protect od Schwarzkopf’a.

Połączenie wody i słońca to naprawdę wyzwanie dla zdrowych włosów… Woda wypłukuje hydrolipidową powłoczkę ochronną, przez co promienie słoneczne działają mocniej. Uruchamiają reakcję utleniania i powodują powstanie wolnych rodników, które uszkadzają strukturę włosów i niszczą wiązania między łańcuchami keratynowymi. Dlatego bardzo ważne jest również aby nosić nakrycie głowy zwłaszcza wtedy, gdy planujemy być na słońcu przez kilka godzin.

3. Odżywienie i regeneracja.

Przed sezonem letnim warto zafundować swoim włosom intensywną kurację odżywczo – regenerującą. Dzięki pielęgnacji dostępnej w salonie fryzjerskim, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, zadbasz o to aby słońce było przyjacielem, a nie wrogiem Twoich włosów. Dobrą alternatywą jest domowy sposów- olejowanie. Wystarczy regularnie zwilżać końce włosów specjalnymi olejkami dostępnymi na rynku.

Gdy jest ciepło staraj się, by Twoje włosy odpoczęły od suszarek i lokówek – pozwalaj, by wyschły same ale uważaj, by nigdy nie robić tego w pełnym słońcu. Jest to niezdrowe, bo krople wody zebrane na włosach odbijają i skupiają promienie UV, powodując znaczne przesuszenie włosów. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia.

4. Odpowiednia dieta.

Przez cały rok dbaj o zdrową dietę i dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W lecie oczywiście jedz dużo warzyw i owoców, miej na uwadze też nienasycone kwasy tłuszczowe – mają dobroczynny wpływ na cały organizm, zdecydowanie wzmacniając włosy, skórę i paznokcie.

Ogromny wpływ ma niedobór witamin, zwłaszcza C, E i A, które wszystkie zapobiegają negatywnym skutkom działania wolnych rodników. Przy niedoborze witaminy A włosy stają się dodatkowo suche, łamliwe i podatne na rozdwojenie końcówek, często też wypadają. Z kolei witamina H, zwana biotyną wspiera porost włosów, a jej niedobór może prowadzić do łojotoku lub nadmiernego złuszczania skóry głowy. Kwas foliowy (witamina M/B11) również wspomaga wzrost włosów, sprawa, że są grubsze i mocniejsze.

Mikroelementy takie jak cynk, miedź i żelazo wpływają zdecydowanie na porost włosów – dbaj więc o ich codzienne spożycie! Niedobór cynku powoduje wypadanie włosów, ale – uwaga! Cynk jest bardzo słabo przyswajalny z pożywienia, wchłania się zaledwie 1/6 . Niedobór miedzi prowadzi do zmian w strukturze włosów, a żelaza odpowiada za łysienie. Może warto więc pomyśleć o suplementacji tego mikroelementu?

 

Zadbaj z NAMI o swoje włosy, aby zawsze wyglądały olśniewająco.

Nasza propozycja letniej stylizacji to z całą pewnością Beach waves!!

 

 

 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl