Powiedz NIEboRAKOWI

Nieborakowi

Salony Akademii Berendowicz&Kublin czynnie angażują się w akcje organizowane przez Stowarzyszenie “Mówimy NIEboRAKOWI”. Tak też jest w tym roku.

Czym zajmuje się stowarzyszenie?

Stowarzyszenie prowadzi działalność na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi poprzez niesienie pomocy medycznej, finansowej i duchowej dzieciom chorym na choroby nowotworowe oraz ich rodzinom. Propaguje wiedzę w zakresie zapobiegania i walki z chorobami nowotworowymi wieku dziecięcego. Wspiera służbę zdrowia oraz zwiększa zainteresowania władz problemami dzieci z chorobą nowotworową. Poszerza profilaktykę poprzez czynny udział w organizowaniu badań dla najmłodszych, współpracując z Fundacją Ronalda McDonalda. Organizuje też razem z DKMS rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

Na czym polega akcja WŁOSEM W RAKA?

Tegoroczna ogólnopolską akcja WŁOSEM W RAKA ma na celu zbiórkę włosów, które zostaną przekazane na wykonanie peruk dla dzieci z chorobą nowotworową lub po zabiegach operacyjnych. Z przesłanych włosów powstaną  peruki z naturalnego włosa, dobrane na indywidualne zamówienie pod każde zgłoszone do Stowarzyszenia dziecko. Peruki będą całkowicie bezpłatne. Stowarzyszenie chce poprzez ładne i dobrze dobrane peruki zmotywować i dodać pewności siebie dzieciom, aby było im łatwiej przejść przez chorobę.

Jak można pomóc?

Już 17 lutego bezpłatnie strzyżemy włosy na peruki dla najmłodszych w naszych najlepszych salonach Akademii Berendowicz&Kublin w całej Polsce. Zmieniając fryzurę można zrobić coś ważnego dla innej osoby. Coś, co wydaje się małą zmianą w naszym wyglądzie, może sprawić dużą zmianę w samopoczuciu oraz wywołać uśmiech na twarzy dzieci i ich rodzin.

W akcji WŁOSEM W RAKA może pomóc i wziąć udział każdy posiadacz długich włosów. Minimalna długość włosów, które można przekazać NIEboRAKOWI to 30 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania z odżywki!

Instrukcja jest następująca:
  1. Umyte i dokładnie wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm
  2. Każde pasmo wiążemy gumką u nasady i dołu (np. recepturką), w 2-3 miejscach.
  3. Ucinamy około 2 cm powyżej  gumki (od nasady), nie należy ich wyrównywać.
  4. Ścięte włosy zawijamy w papier (np. ręcznik papierowy)
  5. Oznaczamy nasadę włosa –wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem „nasada”
  6. Następnie tak przygotowane włosy umieszczamy w foliowej torebce, wkładamy do koperty i tak przygotowany włos wysyłamy na adres Stowarzyszenia.
Należy też pamiętać i zwrócić szczególną uwagę, aby:
  • NIE ścinać mokrych włosów
  • NIE ścinać włosów po nałożeniu odżywki
  • NIE mieszać końców włosów z nasadą
  • NIE wysyłać włosów „luzem”, czyli nie zaplecionych lub nie związanych w kucyk

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w tej akcji!

Usługa strzyżenia dla akcji WŁOSEM W RAKA w dniu 17 lutego będzie wykonana bezpłatnie w naszym salonie na Szerokiej 38 w Krakowie po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Prosimy o kontakt pod nr tel. 12 422 01 07.Więcej informacji na: https://www.mowimynieborakowi.pl/

 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl