Sombre na krótkich włosach

Sombre na krótkich włosach

Wśród koloryzacji od wielu sezonów bryluje sombre. Swoją popularność zawdzięcza naturalnemu efektowi. Technika ta kojarzy się z błogimi, letnimi dniami, gdy słońce rozświetla kosmyki włosów. Niegdyś prezentowany tylko na fryzurach o długości poniżej ramion, teraz przeżywa swoje odrodzenie. Bob sombre, czyli pocieniowany bob z delikatnymi refleksami to jedno z najmodniejszych uczesań ostatnich miesięcy.  

Czym jest koloryzacja sombre

Sombre można nazwać młodszą, nieco delikatniejszą i łagodniejszą siostrą, dobrze każdemu znanego ombre. Włosy w koloryzacji sombre są rozjaśnione w okolicach twarzy i na samych końcach. Charakterystyczną cechą jest naturalne przejście w kolorach, dzięki któremu uzyskujemy naturalny efekt.

Krótka fryzura sombre

Nim zetniesz włosy i poprosisz fryzjera o sombre, pamiętaj, że ta koloryzacja wygląda dobrze na włosach sięgających minimum za ucho. Dobrze wykonane rozjaśnianie powinno wyglądać naturalnie, a tony włosów przechodzić w siebie stopniowo. Jaśniejsze pasma mogą zaczynać się już kilka centymetrów poniżej nasady włosów. W przypadku krótkich fryzur, sombre najlepiej będzie prezentować się na dłuższych wersjach pixie lub pixie bob. Jeśli jesteś posiadaczką asymetrycznej fryzury z dłuższą grzywką, również możesz pokusić się o farbowanie typu sombre. 

Główną różnicą między obiema koloryzacjami jest stopień przejścia między kolorami końcówek włosów, a ich nasadą. Sombre jest delikatne, a tony kolorystyczne bardziej naturalne niż w przypadku ombre, które charakteryzuje się wyrazistymi i mocnymi kolorami. Różnica w odcieniach jest mocna i nie zawsze wygląda dobrze. 

Cena sombre na krótkich włosach

Jeśli chcesz osiągnąć naturalny i efektowny wygląd, udaj się do salonu fryzjerskiego, który oferuje taką usługę. W zależności od wielkości miasta i od umiejętności fryzjera koszt koloryzacji może wynosić od 200 do 350 złotych. 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl