Sposoby na gęste włosy

zwiększenie objętości włosom
Cienkie włosy są zmorą bardzo wielu kobiet i co najgorsze są w stanie zniszczyć cały look, nawet jak przyłożymy się do profesjonalnego makijażu i stylizacji. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się co zrobić, aby cienkie włosy były piękne, obfite i zdrowe. Dzięki kilku prostym trikom można osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. 

1. Profesjonalne tapirowanie włosów

W dzisiejszych czasach tapirowanie to najprostszy i najszybszy sposób na to, aby optycznie zagęścić włosy. Nie można zapominać również o tym, że to właśnie dzięki tapirowaniu można uzyskać bardzo oryginalną i stylową fryzuję. Jeżeli skorzystamy z porządnego lakieru do włosów to nasza fryzura może utrzymać się przez cały dzień. Pamiętać należy zawsze o tym, aby włosy tapirować bardzo delikatnie i ostrożnie. Nie można wykonywać agresywnych ruchów, ponieważ w ten sposób możemy osłabić końcówki włosów i znacząco pogorszyć ich kondycję. Do tapirowania najlepiej użyć szczoteczki do zębów albo specjalnego grzebienia z bardzo gęsto ułożonymi ząbkami.

2. Suszenie cienkich włosów głową do dołu

Jak powszechnie wiadomo, zbyt częste suszenie włosów może niestety je osłabić, przez co będą bardzo podatne na zniszczenie. Oczywiście dzieje się to tylko wtedy, gdy będziemy suszyć włosy gorącym powietrzem. To właśnie pod wpływem gorącego nawiewu kosmyki przesuszają się i co najgorsze stają się matowe. Korzystając z chłodnego nawiewu możemy zyskać bardzo wiele dobrego. Nasze włosy nie tylko zostaną odpowiednio wygładzone, ale będą pełne blasku. Susząc włosy głową skierowaną do dołu, sprawimy również, że nasza fryzura nabierze dodatkowej objętości.

3. Specjalne kosmetyki

Aby szybko zwiększyć objętość włosów, warto skorzystać z dobrodziejstwa specjalnych kosmetyków pogrubiających włosy. Warto inwestować w szampon, maskę i odżywki, które dedykowane są właśnie dla cienkich włosów, ponieważ to właśnie te preparaty dodają objętości. Na naszym rynku jest wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej jakości kosmetyki dla cienkich i osłabionych włosów. Po odpowiednie kosmetyki warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

4. Eliminacja przyczyny powstawania cienkich włosów

W wielu przypadkach, aby zwiększyć objętość cienkich włosów wystarczy wyeliminować źródło zaniedbanej kondycji. W dzisiejszych czasach cienkie i słabe włosy mogą mieć tak naprawdę wiele przyczyn. Jeżeli zrezygnujemy z niewłaściwych kosmetyków albo ograniczymy częstotliwość farbowania włosów, to może okazać się, że nasza fryzura błyskawicznie nabierz objętości. Niestety niektórych uwarunkowań genetycznych nie da się tak szybko pokonać.

5. Przekładanie przedziałka

Cienkie włosy bardzo szybko przyzwyczajają się do konkretnej fryzury. Jeżeli będziemy systematycznie zmieniać miejsce przedziałka to włosy nabiorą objętości i nabiorą zdrowego wyglądu.

Podsumowanie

Jak widać powyżej, dzięki kilku prostym trikom można znacząco zwiększyć objętość swoich włosów. Pamiętać należy jednak o tym, że powyżej opisanych trików nie można traktować jako jedyne metody troski o gęste włosy. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja, dlatego też warto korzystać z pomocy doświadczonego salonu kosmetycznego.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl