Trendy koloryzacji w 2017 – naturalnie i odważnie

trendy koloryzacji
Trendy koloryzacji w 2017 roku mają dwie twarze. Z jednej strony dominują naturalne odcienie a z drugiej – mamy do czynienia z odważnymi i wyrazistymi koloryzacjami. Wciąż dominują blondy i brązy, sombre i flamboyage, które dedykowane są osobom ceniącym modne, aczkolwiek stonowane fryzury. Dla miłośników bardziej wyrazistych koloryzacji też znajdzie się coś dobrego – w obecnym roku panuje moda na dip dye hair i granny hair.

Trendy koloryzacji – popielaty blond

Modnym trendem w koloryzacji i stylizacji w obecnym roku jest powrót do lat 70 – stąd też moda na popielaty blond. Dzięki niemu można uzyskać bardzo naturalny wygląd, a także delikatnie podkreślić rysy twarzy. Popielaty blond będzie idealnym etapem przejściowym pomiędzy ciemnymi a jasnymi pasmami. Jedną z opcji do wyboru w tego typu koloryzacji jest dirty blonde, który wpada w szare odcienie.
 

Bronde – ponowny sukces?

Bronde pojawiło się w salonach już parę lat temu i obecnie jest jedną z najczęściej wybieranych metod koloryzacji. Jest to typowy trend koloryzacji, który wyróżnia się swoją ogromną naturalnością i lekkością. Bronde, czyli połączenie blondu i brązu, daje ciepły efekt, który przyciąga wzrok. Można go uzyskać dzięki połączeniu miodowo – orzechowych odcieni, dzięki czemu włosy wyglądają tak, jakby były naturalnie rozjaśnione przez słońce. Pasma w różnych odcieniach w tym wypadku nie dość, że wyglądają naturalnie, to jeszcze dodają fryzurze objętości. Tu warto też wspomnieć o ombre i sombre, które wciąż są chętnie wybierane w salonach fryzjerskich, a także flamboyage – koloryzacji, która sprawia, że włosy wyglądają jak naturalnie rozjaśnione słońcem.

Rok 2017 na odważnie

Tak jak wspomnieliśmy, w 2017 roku obok naturalnie wyglądających koloryzacji znajdują się bardziej odważne propozycje, które charakteryzują się swoją ogromną wyrazistością. Granny hair, czyli siwe włosy, oraz dip dye hair to dwaj główni przedstawiciele odważnych koloryzacji.

Granny hair już w tym momencie jest tak popularny, że posiada swój osobny hashtag na Instagramie. Trzeba jednak wiedzieć, że uzyskanie tego koloru włosów jest bardzo czasochłonne i skomplikowane. Zabieg uzyskiwania siwych włosów jest inwazyjny, wynikający głębokiego wniknięcia farby we włosy. Tu od razu uczulamy, że farby drogeryjne nie poradzą sobie z tego typu koloryzacją, a nawet mogą uszkodzić włosy. Zdecydowanie polecamy w tym przypadku wizytę w salonie fryzjerskim!

Dip dye hair to trend koloryzacji, który polega na farbowaniu jedynie końcówek włosów. Kolor musi kontrastować z kolorem bazowym. Najczęściej są to odcienie w kolorach tęczy, mix kolorów. Jeżeli kolorem bazowym jest kolor ciemny – brązowy bądź czarny, przed przystąpieniem do koloryzacji trzeba będzie zastosować rozjaśniacz. Polecamy jednak skorzystać z usług dobrego fryzjera, aby nie zniszczyć i nie wysuszyć włosów!

Trendy koloryzacji 2017 roku dają nam pełne pole do popisu – sposób koloryzacji zależy od osobistych preferencji i temperamentu. Pamiętajcie, że każdą koloryzację najlepiej przeprowadzi fryzjer, który specjalizuje się w tego typu usługach. Zapraszamy do naszego salonu, gdzie zajmiemy się Twoimi włosami dokładnie tak, jak tego chcesz – czyli najlepiej! Adres znajdziecie pod adresem www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-krakow/kontakt.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl