Upinanie włosów

Ostatnie sezony we fryzjerstwie stały pod znakiem prostoty i naturalności. Obecnie trendy są zdecydowanie bardziej odważne. Projektanci lansują na wybiegach wyraziste cięcia i upięcia, stawiają także na kolor oraz ekstrawaganckie dodatki, które mają zastępować biżuterię.

Modne są długie, super proste włosy oraz popularny w ostatnim czasie przedłużony bob, czyli lob, a także bardzo krótkie fryzury damskie. Z kolei, jeśli przyjrzymy się stylizacjom fryzur, w tym sezonie królują przede wszystkim kucyki wysokie i niskie, warkocze, mocne skręty i loki oraz upięcia w stylu lat 80. Spięte włosy pięknie eksponują dekolt i smukłą szyję. Przeczytaj poniższy przewodnik i dowiedz się, jak modnie upiąć włosy, niezależnie od tego czy masz długie, półdługie czy krótkie włosy!

Upięcie długich włosów

Największe pole do popisu mają posiadaczki długich włosów, ponieważ na ich włosach można wyczarować prawie wszystko. Hitem ostatnich sezonów jest także fryzura o nazwie halfbun, czyli półkoczek, który splata tylko wierzchnią część włosów.

Upięcie długich włosów na codzień

Piękny, luźny warkocz lub związany na czubku głowy obfity koński ogon to modna, a przede wszystkim wygodna propozycja na co dzień. 

Upięcie na bok

Coraz modniejsze stają się też upięcia na bok, które najlepiej prezentują się na włosach długich. Można pozostawić luźne pasma, podpinając je ozdobnymi wsuwkami, tak by włosy opadają na jedno ramię lub zwinąć wszystkie w koka z boku głowy.

Upięcia półdługich włosów

Fryzura lob, czyli włosy do ramion, ma tę zaletę, że jest mniej oficjalną wersją klasycznego boba. W tym sezonie włosy półdługie najlepiej nosić z przedziałkiem pośrodku i dłuższą grzywką. Taka fryzura wygląda nowocześnie i bardzo stylowo. Bardzo modny jest nadal look na dziewczynę surfera, czyli utrzymanie włosów w delikatnym nieładzie, tak jakby wiatr ułożył je sam. Efekt wow wywołają także włosy do ramion ombre lub sombre z lekką, zachodzącą na oczy grzywką i dodatkami – opaskami, ozdobnymi spinkami, frotowymi gumkami, które urozmaicą fryzurę.

Upięcie krótkich włosów

Przy upięciach z krótkich włosów najważniejszą rolę będą pełnić wsuwki, lakier do włosów, żele utrwalające, wosk i grzebień. Spinając je z tyłu głowy, trzeba mieć trochę wprawy lub udać się do fryzjera.

Upięcia krótkich włosów na codzień

Jednak taka fryzura jest możliwa, sprawdza się na codzień, i także będzie prezentować się kobieco. Śmiało można postawić również na chustki, kapelusze, kokardy i spinki.

Pamiętajcie o jednym, w upięciach najważniejszy jest umiar. Żadnej kobiecie nie doda uroku ani tona lakieru (czy przy wielkich wyjściach – brokatu), ani przesadnie natapirowane włosy. 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl