Więcej włosów! Jak dodać włosom objętości?

Włosy z czasem stają się delikatne i cienkie, tracą swoja silę i sprężystość. Związane z wiekiem spowolnienie aktywności komórek i zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, mają wpływ na stan i jakość włosów. Problem cienkich, delikatnych i pozbawionych objętości włosów dotyczy wielu kobiet. Czy wiesz jak sobie z tym poradzić?

Odpowiednia pielęgnacja

Jakość i grubość włosów jest uwarunkowana genetycznie, ale jak w przypadku większości problemów z włosami i skórą głowy, możemy temu zaradzić. Możesz o swoim problemie porozmawiać z lekarzem, który np. sprawdzi Twoją dietę lub przepisze specjalne suplementy diety lub udać się do fryzjera, który dobrym cięciem, optycznie zwiększy objętość Twoich włosów. Jednak pamiętaj, że najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja!

Czego unikać?

Odpowiednia pielęgnacja i kosmetyki, jakich używasz mają wpływ na objętość Twojej czupryny. Jeśli zależy Ci na objętości, sięgaj szampony o lekkiej konsystencji, a jeśli pozwala na to kondycja Twoich włosów, nie nakładaj odżywki codziennie! Ważne są także składniki. Unikaj przede wszystkim silikonów zawartych w kosmetykach, ponieważ znacząco obciążają one włosy.

Jakich kosmetyków używać, by zwiększyć objętość włosów?

Kérastase stworzyło recepturę idealną dla cienkich i delikatnych włosów. Kosmetyki Volumifique mają niezwykle lekką formułę oraz zawierają składniki sprzyjające efektowi wow, m.in. sole mineralne, które nadają włosom elastyczności i objętości. Pierwiastki odżywcze oraz wapń, które odżywiają i nawilżają dojrzałe włosy. Linia ta zawiera także cząsteczki wzmacniające, które spowalniają utratę gęstości włosów związaną ze zmniejszaniem się naczyń krwionośnych.

Kilka prostych trików na większą objętość włosów:

  • zwiększ objętość w trakcie suszenia. Opuść głowę w dół a wtedy łodyga włosa znacząco uniesie się nad powierzchnią skóry głowy, a ciepły strumień powietrza utrwala jej pozycję
  • możesz zwiększyć objętość włosów poprzez tapirowanie. Wystarczy, że uniesiesz wybrane pasma do góry i przeciągniesz ich powierzchnię grzebieniem w kierunku od ich końców ku cebulkom
  • pofalowane włosy optycznie zwiększą objętość, więc kręć na wałki, papiloty lub przy użyciu lokówki, a fryzura będzie sprawiała wrażenie większej
  • zwiększ objętość przy pomocy suszarki oraz dużej okrągłej szczotki. Owijaj szczotkę włosami i susz delikatnym strumieniem. Pamiętaj jednak o tym, aby zabieg wykonywać na lekko wilgotnych włosach. W celu wzmocnienia efektu możesz uprzednio nałożyć piankę utrwalającą na włosy.
© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl