Włosem w raka

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Zmieniając fryzuję można zrobić coś dobrego dla innych. Od kilku lat Salony Akademii Berendowicz&Kublin współpracują ze Stowarzyszeniem „Mówimy NIEboRAKOWI”, które zostało założone w sierpniu 2014 roku. Swoją działalnością obejmuje ono niesienie pomocy dzieciom z chorobą nowotworową i ich rodzinom. Propaguje wiedzę o chorobach nowotworowych. Poszerza profilaktykę poprzez czynny udział w organizowaniu badań dla najmłodszych, współpracując z Fundacją Ronalda McDonalda, a także organizuje wraz z DKMS rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Stowarzyszenie współpracuje z salonami fryzjerskimi i perukarnią, która wykonuje peruki na wymiar, dopasowane dla konkretnego dziecka. Stowarzyszenie „Mówimy NIEboRAKOWI” podjęło ogólnopolską akcję „WŁOSEM W RAKA”. Akcja ta ma na celu zbiórkę włosów, które zostaną przeznaczone na wykonanie peruk dla dzieci z chorobą nowotworową lub po zabiegach operacyjnych. Zachęcamy do brania udziału w akcji.

Najczęstsze pytania:

1. Dlaczego włosy muszą mieć minimum 30 cm?
30 cm jest to minimalna długość włosa, z którego perukarz jest w stanie utkać perukę.

2. Czy 30 cm to długość warkocza, czy rozpuszczonych włosów?
Długość mierzymy na rozpuszczonych włosach i dopiero później zaplatamy je w warkocze.

3. Czy włosy mogą być farbowane/rozjaśniane/po hennie/ombre?
Włosy mogą być farbowane na ciemniejsze kolory, nie mogą być jednak rozjaśniane, ombre ani po hennie.

4. Czy włosy mogą być cieniowane?
Włosy mogą być cieniowane, ale ważne jest, aby większość z nich miała minimum 30 cm.

5. Czy muszę ściąć włosy w salonie współpracującym z Fundacją?
Włosy można ściąć w salonie współpracującym z Fundacją, w zaufanym salonie lub samemu. Najważniejsze jest, aby włosy zostały ścięte zgodnie z instrukcją, odpowiednio zapakowane i przesłane na adres Fundacji.
Instrukcja: www.mowimynieborakowi.pl/wlosem-w-raka

6. Czy włosy mogą być ścięte w jednym warkoczu?
Można przekazać również włosy, które zostały obcięte w jednym warkoczu. Ważne by był dobrze związany gumką. Dla lepszej jakości włosów (pasma o podobnej długości) wskazane jest jednak obcinanie kilku warkoczy.

7. Co zrobić jeśli włosy zostały ścięte niezgodnie z instrukcją?
Włosy ścięte niezgodnie z instrukcją można przysłać do Fundacji, nie ma jednak gwarancji, że zostaną wykorzystane do przygotowania peruki. Najważniejsze jest, aby włosy nie były pomieszane nasada-końce – takie włosy nie mogą zostać wykorzystane.

8. Czy można oddać kręcone włosy?
Można oddać włosy kręcone naturalnie. Włosy po trwałej nie nadają się na peruki.

9. Jak przygotować kręcone włosy?
Przed obcięciem kręcone włosy należy wyprostować, zmierzyć 30 cm, zapleść warkoczyki, ściąć i przesłać.

Najczęstsze błędy, które uniemożliwiają wykorzystanie podarowanych włosów:

1. Obcinanie mokrych włosów
Włosy darowane na akcję muszą być ścinane suche. Nawet odrobinę wilgotne włosy zaplecione w warkocze pleśnieją w drodze do Fundacji i niestety nie mogą być wykorzystane przy tworzeniu peruk.

2. Przesłanie włosów „luzem”, czyli nie zaplecionych lub nie związanych w kucyk
Włosy przesyłane „luzem” najczęściej mieszają się w trakcie drogi, czyli nasada miesza się z końcówkami, a takie nie mogą być wykorzystane do tkania peruki.

3. Ścięcie włosów po nałożeniu odżywki
Włosy ścinamy bez nakładania odżywki, ponieważ odżywki mogą powodować zmianę struktury włosa, ich zbytnie natłuszczenie lub wysuszenie.

Strona internetowa Fundacji: www.mowimynieborakowi.pl

[/vc_column_text][vc_masonry_media_grid element_width=”3″ grid_id=”vc_gid:1486029659998-63dd713c-17f3-10″ include=”1131,1132,1133,1134″][/vc_column][/vc_row]

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl