Włosy dogłębnie odżywione: maska

Maska
Wasze włosy na pewno codziennie narażone są na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak wiatr, słonce, deszcz. Czasem kobiety same prowokują ciężkie przejścia swoim włosom: koloryzacja, stylizacja na ciepło, kosmetyki do włosów – to tylko niektóre czynniki które na co dzień osłabiają włosy. Na ratunek zniszczonym i osłabionym włosom przychodzi maska. Jak ją stosować?

Czym jest maska?

Maska to kosmetyk o właściwościach intensywnie pielęgnujących. Nakłada się ja na umyte, wilgotne włosy i pozostawia na parę minut, aby składniki w niej zawarte miały szanse zadziałać. Jej skuteczność uzależniona jest od zawartości składników odżywczych, czyli protein i witamin, a także olejków roślinnych, czyli jojoba, olejek arganowy czy migdałowy. Dobra maska pozwala na pielęgnację zarówno zewnętrznej części włosa, jak i na jego odbudowę od wewnątrz. Dzięki temu maska zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia.  

Dlaczego należy używać maski?

Od czasu do czasu włosy potrzebują bardziej intensywnego odżywienia, co zapewnia maska do włosów. Jest ona zwieńczeniem pielęgnacji, a jej działanie jest długotrwałe i intensywne. Sprawia, że proste włosy nabierają blasku, a kręcone odzyskują sprężystość, która zazwyczaj jest trudna do osiągnięcia. Efekty zabiegu odczuwane są natychmiast po wykonaniu go, a włosy stają się miękkie w dotyku, mniej się plączą i łatwiej układają.

Odżywka to nie to samo!

Poza szamponem do mycia, codzienna pielęgnacja powinna być uzupełniana w odżywkę do włosów, która zapewnia im dodatkową pielęgnację. Odżywka nie jest jednak maską, a ich działanie i skład znacząco się różnią. Przede wszystkim w odżywce nie ma takiego stężenia składników odżywczych, między innymi olejków, które zapewniają włosom odpowiednie nawilżenie.

Systematyczność to podstawa

Jak z każdym innym kosmetykiem, z częstotliwością używania maski nie należy przesadzać. Jeżeli “przedawkujemy” kosmetyk, możemy niepotrzebnie obciążyć swoje włosy, przez co osiągniemy efekt wprost odwrotny do zamierzonego. Najlepiej znaleźć złoty środek i pamiętać o okresowym stosowaniu kosmetyku niezależnie od pory roku.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl