Wypadanie włosów – co zrobić?

Z biegiem czasu naturalnym procesem z jakim się spotykamy jest wymiana naszych włosów na głowie. W normalnych okolicznościach, biologiczne procesy  powodują, że jedne włosy wypadają, inne zaczynają rosnąć. Tak naprawdę część zyskujesz, a część tracisz.  To jest normalny, zdrowy proces, który odzwierciedla rozmaite fazy wzrostu włosów. W większości przypadków wystarczy zastosowanie szamponu przeciw wypadaniu włosów. Jeśli faza wzrostu zostaje zahamowana, dochodzi do nadmiernej utraty włosów.

Dzisiejszy artykuł poświęcamy temu procesowi. Znajdziesz tu informacje o możliwych powodach ich wypadania oraz porady jak powstrzymać ten proces. W przypadku, gdy utrata włosów trwa ponad pół roku, należy skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem rodzinnym.

Łysienie męskie – jak poradzić sobie z tym problemem?

CO ZROBIĆ?

W leczeniu łysienia kluczowe jest zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów. W tym celu należy udać się do lekarza i wykonać badania takie np. morfologia, poziom hormonów, żelaza oraz witamin. Dopiero po znalezieniu przyczyny łysienia należy podjąć odpowiednią kurację.

PRZYCZYNA ŁYSIENIA

Najczęstszym , ale nie jedynym powodem utraty włosów u mężczyzn jest zmiana męskiego testosteronu w dihydrotestosteron, który atakuje mieszki włosowe i powoduje ich osłabienie, a w końcu obumarcie. Aby temu zaradzić niezwykle ważna jest profilaktyka czyli stosowanie preparatów kosmetycznych o dobrym składzie oraz zdrowy tryb życia. W kosmetykach do włosów wypadających powinny znaleźć wyciągi z ziół (jak np. z palmy sabałowej, chmielu, pokrzywy, mięty) oraz nośniki substancji (np. alkohol, kwas salicylowy).

PIELĘGNACJA

Pielęgnując włosy w domu warto jest wykonywać masaże, które pobudzają krążenie i złuszczają obumarły naskórek, co pozytywnie wpływa na skórę oraz włosy. Wmasowywanie ampułek i lotionów zwiększa efektywność kuracji domowej. Należy pamiętać, że przy łysieniu androgenowym typu męskiego pielęgnacja domowa wzmocni włosy i spowolni proces łysienia, ale nie wystarczy do zahamowania problemu. Mężczyźni borykający się nadmiernym wypadaniem włosów powinni również zwrócić uwagę na dietę, w której powinny znaleźć się produkty bogate w cynk, żelazo i wapń. Warto również przyjmować suplementy wzmacniające organizm oraz pić zioła np. wierzbownica drobnokwiatowa, która jest bardzo dobrym inhibitorem enzymu powodującego zmianę testosteronu w dihydrotestosteron. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych poleca się wykonywanie zabiegów karboksyterapii oraz mezoterapii.

KOSMETYKI DOSTĘPNE W B&K

Kérastase Specyfique Prevetion szampon 250ml, do włosów z tendencją do wypadania

Kąpiel do włosów z tendencją do wypadania. Oczyszcza skórę głowy z zalegającego sebum i przygotowuje ją do kuracji przeciwdziałającej wypadaniu jak Aminexil i Stimuliste. Skóra głowy stopniowo odzyskuje naturalną równowagę.

Kérastase Specyfique Stimuliste spray 125ml, stymulujący porost włosów

Spray energetyzujący do skóry głowy przeciwdziałający wypadaniu włosów, wzmacniający korzeń włosa do codziennego stosowania, bez spłukiwania. Pomaga stymulować naturalny wzrost włókna włosowego. Utrzymuje gęstość włosów. Przedłuża życie włosa i zwiększa jego grubość. Sprawa, że włosy stają się mocniejsze i jędrniejsze.

Kérastase Specyfique Aminexil kuracja 42x6ml, do włosów wypadających

Kuracja zapobiegająca wypadaniu włosów. Aminexil to propozycja o udowodnionej skuteczności w zapobieganiu wypadania włosów. Dotychczasowa technologia ampułek Kerastase Aminexil (Aminexil, Madekasozyd i Gluko Lipid) została wzbogacona o Ramonozę – wyciągiem z roślin o działaniu przeciwdziałającym starzeniu skóry głowy oraz o kompleks AOX.

KERASTASE DENSIFIQUE SERUM MŁODOŚCI JEUNESSE

Kerastase Densifique Serum JEUNESSE – Serum młodości dodające włosom gęstość i wydobywające cechy młodego wyglądu włosów. 120 ml

Odpowiednie dla kobiet i mężczyzn z przerzedzonymi i dotkniętymi duchem czasu.

Formuła ze Stemoxydine – zainspirowana badaniami nad komórkami macierzystymi. Pomaga zachować gęstość włosów i poprawia gęstość włosów przerzedzonych.

 

 

Salon fryzjerski B&K

ul. Tamka 49

https://bukka.pl/salon/139-akademia-berendowicz-kublin-tamka-49

tel:

 +48 22 828 78 90
 +48 883 327 067

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl