Jak wyszczuplić okrągłą twarz? – sprawdzone fryzjerskie triki

Jak wyszczuplić okrągłą twarz

Okrągła twarz to problem dla wielu kobiet. Pytanie: jak wyszczuplić albo wysmuklić okrągłą buzię – słyszą nie tylko kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej, ale także fryzjerzy. Właśnie dzięki zmianie fryzury można w najtańszy i najmniej bolesny sposób pozbyć się “problemu” okrągłej twarzy. Dobre cięcie potrafi zdziałać cuda, zmienić wizerunek i pozbyć się pucułowatych policzków. Fakt będzie to tylko wrażenie optyczne, ale jakże efektowne!

Nie dla grzywki

Jeśli masz okrągłą twarz i chcesz to ukryć, wystrzegaj się prostej grzywki! Takie cięcie optycznie jeszcze bardziej uwydatni to, co starasz się ukryć. Dobrą alternatywą grzywki dla osób z okrągłą twarzą jest grzywka zaczasana na jeden bok lub na oba boki (trendy ostatnich sezonów). Twarz z taką grzywką będzie wyglądała na smuklejszą.

Długie i półdługie włosy

Długie włosy to najprostszy trik na wyszczuplenie okrągłej twarzy. Jeśli lubisz długie, lejące włosy, to śmiało je zapuszczaj! Im dłuższe, tym twarz wydaje się bardziej wydłużona. Jednak pamiętaj przy tym o odpowiedniej pielęgnacji i unikaj ostrych cięć, ponieważ podkreślają krągłość buzi nawet na linii ramion. Alternatywą do długich włosów jest long bob. Jeśli podobają Ci się cięcia “na boba”, to zdecyduj się na wersję long. Najlepiej postawić na asymetryczne cięcie i starać się, by włosy wokół twarz, optycznie ją wydłurzały. A także wystrzegać się długości do linii żuchwy!

Przedziałek z boku

Przedziałek z boku jest najlepszy dla osób z okrągłą twarzą. Dzięki temu fryzura nadaje twarzy lekkości i optycznie ją wyszczupla. Zaczesania na bok najlepiej prezentują się na włosach długich lub półdługich.

Wysoki kok

Kok, który jest spięty wysoko na czubku głowy, prezentuje się dobrze u każdego, nawet u osób z okrągłą twarzą, ponieważ wysmukla i przyciąga wzrok ku górze. Taka fryzura jest idealna na co dzień, a także na ważne uroczystości. Wtedy możesz dodatkowo ozdobić kok efektownymi dodatkami.

Cieniowanie

Cieniowanie włosów pozwalają poprawić proporcje twarzy i nadać jej lekkości. Optycznie wyszczupli to buzię oraz uwydatni kości policzkowe. Jednak przy takim cięciu należy w szczególności zadbać o wykonanie fryzury. Warto odwiedzić salon fryzjerski i oddać swoje włosy w ręce profesjonalisty.

Prostowanie

Proste długie lub półdługie włosy nie dodają objętości w okolicach policzków, a wysmuklają i wydłużają twarz! Osoby o okrągłych twarzach powinny zrezygnować z bujnych loków, które podkreślają krągłości i przyczyniają się do tego, że twarz wygląda na nienaturalnie dużą. Alternatywą są długie i lekkie fale!

Krótkie włosy

Osoby o okrągłych twarzach nie są jednak skazane tylko i wyłącznie na długie włosy! Jeśli masz krótkie włosy i okrągłą twarz, najlepiej postaw na skośną grzywkę lub pasma, które będą wystawały kilka centymetrów poza linię brody. Dobrym pomysłem jest też irokez – to propozycja dla odważnych, jednak taka fryzura wizualnie wydłuży buzię.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl