dekoloryzacja włosow
Nie sposób nie zauważyć, że coraz młodsze dziewczęta decydują się na zmianę koloru włosów. Posiadaczki pięknego naturalnego koloru blond podejmują decyzję o diametralnej zmianie koloru na brąz lub czerń albo odwrotnie, posiadaczki ciemnego koloru włosów postanawiają zostać blondynkami. Porażki, wynikające ze zmiany koloru włosów, nie dotyczą tylko pań, które dopiero rozpoczęły przygodę z farbowaniem włosów. Nawet doświadczone klientki, chcące zmienić swój dotychczasowy kolor, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze, które musiałyby wydać na wizytę u fryzjera, decydują się na samodzielną koloryzację w domu. Ostatecznie często i tak zjawiają się w salonie fryzjerskim z prośbą o ratunek. Jednym ze  sposobów na uratowanie sytuacji jest dekoloryzacja włosów.

Ściąganie koloru z włosów

Dekoloryzacja to zabieg polegający na usunięciu pigmentu z włosa przy użyciu rozjaśniacza. Dzięki niej pozbywamy się z włosa pigmentów sztucznych, jak i naturalnych. Podczas tego procesu uwydatniają się tak zwane “ukryte pigmenty” – od czerwonych, przez pomarańczowe, aż do żółtych. Żółte pigmenty są niestety bardzo ciężkie do usunięcia. Proces dekoloryzacji wymaga czasu, sporej wiedzy i umiejętności fryzjera. Produktem używanym do rozjaśnienia włosów jest rozjaśniacz, który łączymy z oxydantem o odpowiednim stężeniu. Im wyższe stężenie ma oksydant, tym proces dekoloryzacji będzie przebiegał szybciej i intensywniej dla włosa. Podczas dekoloryzacji najczęściej stosowane są oxydanty o stężeniach  3% oraz 6%. Na włosy poddane rozjaśnieniu fryzjer nakłada farbę lub toner z kolorem, który neutralizuje uzyskany niechciany odcień żółtego. Przy dekoloryzacji włosów po produktach ziołowych jak np. henna, zdarza się, że, aby uzyskać pożądany efekt, potrzebne są dwa lub nawet trzy zabiegi.

Jak długo trwa usługa dekoloryzacji?

Czas trwania dekoloryzacji włosów zależny jest od kilku czynników. Po pierwsze, od intensywności koloru, jaki mamy na włosach. Po drugie, od jakości użytej wcześniej farby do farbowania włosów. Kolejnym czynnikiem jest kondycja włosów. Dekoloryzacja włosów wykonywana w profesjonalnym salonie fryzjerskim, z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków trwa ok. 3 godzin. Musimy mieć świadomość, że im ciemniejsze są nasze włosy, tym dekoloryzacja będzie trwała dłużej. Spowodowane jest to tym, że podczas pozbywania się sztucznego barwnika z włosów, jednorazowo możemy rozjaśnić włosy o kilka tonów. W związku z tym, kruczoczarne włosy uda się nam rozjaśnić za pierwszym razem do brązowych tonów, podczas gdy na przykład włosy rude lub jaśniejsze zostaną rozjaśnione szybciej. Pomiędzy kolejnymi dekoloryzacjami musimy zachować odpowiedni odstęp czasu, tak, aby nie zniszczyć włosów. Czasem na osiągnięcie upragnionego efektu musimy cierpliwie czekać nawet do pół roku czy nawet roku.

Dekoloryzacja – Joanna Horodyńska

„Kobieta zmienną jest”. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu każda z nas ma ochotę na radykalną zmianę, np. koloru włosów. Joanna Horodyńska – polska modelka i stylistka telewizyjna – przyzwyczaiła nas do tego, że jest ciemną brunetką. Co skłoniło gwiazdę do zmiany koloru włosów? „Każda z nas potrzebuje w życiu jakiejś zmiany, takiej mocnej zmiany” – mówi gwiazda. Nie każda z nas ma odwagę i czasem potrzebuje do tego motywacji. Tak właśnie było z Joanną Horodyńską. Podjęła ona wyzwanie z marką Schwarzkopf Professional i dzięki FIBREPLEX, a następnie linii kosmetyków #BLONDME cieszy się teraz idealnym blondem. FIBREPLEX wzmacnia i pielęgnuje włosy w czasie zabiegu koloryzacji czy rozjaśniania. Działanie tych produktów opiera się na przełomowym 3-etapowowy Systemie Wzmacniającym Wiązania – Bond Enforcing System. Wykorzystana Technologia Fibre Bond łączy się z włóknami włosów, wzmacniając wiązania strukturalne i ograniczając łamliwość włosów w trakcie zabiegów koloryzacji. Bardzo ważne jest również to, że FIBREPLEX nie wydłuża czasu trwania koloryzacji, ani nie wpływa w żaden sposób na końcowy efekt kolorystyczny.

Profesjonalna dekoloryzacja gwarancją sukcesu

Dekoloryzacja jest bezpieczna dla włosów tylko wtedy, gdy jest wykonywana przez profesjonalistę w salonie fryzjerskim. Aby nie uszkodzić struktury włosów, fryzjer przeprowadza diagnozę i ocenia stan pasm. Na tej podstawie dobiera właściwe stężenie oxydantu, dodawanego do rozjaśniacza. Ważna jest również kontrola zachowania włosa podczas dekoloryzacji. Jeśli po sprawdzeniu kondycji włosów, fryzjer oceni, że są one zbyt cienkie lub zniszczone, zasugeruje odłożenie w czasie dekoloryzacji i zaproponuje odpowiedni rytuał regeneracji i poprawienia stanu włosa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że włosy nie ulegną nadmiernemu osłabieniu i nie ma obaw o to, że włosy będą zniszczone.

Pielęgnacja włosów po zabiegu dekoloryzacji

Pielęgnacja włosów dekoloryzowanych i koloryzowanych jest bardzo ważna. Do włosów koloryzowanych polecamy kąpiel Chromatique od Kérastase. Włosy będą pełne blasku, a połyskujące refleksy utrzymują się na głowie nawet do 40 dni. Włosy będą odżywione, gładkie i sprężyste. Dodatkowo kąpiel ma bardzo przyjemny zapach.

Do włosów blond proponujemy szampon Schwarzkopf Professional BlondME Enhancing Cool Blondes. Zawarty w nim chłodny pigment nadaje włosom cedrowy kierunek kolorystyczny, skutecznie nabłyszcza on włosy i neutralizuje niechciane, żółte odcienie. Nasza fryzura zyskuje lekkość, posiada on kremową konsystencję, ma bardzo przyjemny zapach oraz ułatwia rozczesywanie.

Po umyciu włosów i osuszeniu ich ręcznikiem z nadmiaru wody na długości i końce włosów nakładamy maskę. Polecamy maski z gamy Chromatique od Kérastase. Maska Chromatique do włosów grubych doskonale zadba o włosy poddawane zabiegom koloryzacji, również tych z pasemkami. Pozwoli ona na zatrzymanie koloru we włosie oraz głębokie odżywienie pasm. Natomiast Maska Chromatique do włosów cienkich ma za zadanie chronić uwrażliwione włosy koloryzowane lub z pasemkami. Dzięki niej włókna włosów są odżywione bez obciążenia.

kerastase chromatique
Kosmetyki termoochronne

Obowiązkowo musimy również pamiętać o regularnym stosowaniu kosmetyków termoochronnych jak np. BC Repair Rescue Nutri-Shield Serum od Schwarzkopf, które ochroni nasze włosy przed temperaturą nawet do 220o C, czy Nutritive Nectar Thermique od Kérastase – stworzony by chronić włosy suche przed szkodliwym działaniem narzędzi do stylizacji. Nektar termiczny pod wpływem ciepła uwalnia składniki aktywne, chroniące włókno włosa przed uszkodzeniami. Zawiera w swoim składzie unikatowy ekstrakt z mleczka pszczelego, który jest zastrzykiem odżywczym dla włosów suchych. Résistance cement termiczny od Kérastase odbudowuje i zapobiega łamliwości nawet najbardziej kruchych i delikatnych pasm, co zapewnia zdrowy i piękny wygląd włosów. Stosujemy je przed każdym użyciem suszarki, prostownicy lub lokówki. Nasze włosy będą nie tylko chronione przed szkodliwym działaniem temperatury, ale również będą łatwiejsze do ułożenia. Jeśli to nie pomoże, warto spróbować zabiegów odżywczych i regeneracyjnych dostępnych w salonach fryzjerskich.

Dodatkowo dla blondynek polecamy nowość: Tusz Chromatique zimny blond od Kérastase. Jest on odpowiedzią na problemy, takie jak blaknięcie odcieni blondu, a w szczególności pojawiające się żółte refleksy. Ten wyjątkowy produkt przeznaczony jest do tworzenia unikalnej mieszanki, wraz z Maską Chromatique. Jej specjalna formuła neutralizuje niechciane żółte refleksy, dzięki czemu nasze włosy zyskują odcień pięknego, zimnego blondu.

A dla odważnych blondynek mamy propozycje od Schwarzkopf BlondMe Instant Blush Spray. Instant BlondMe to spray koloryzujący i upiększający włosy dzięki delikatnym, pastelowym odcieniom. Efekt utrzymuje się na włosach do 3 myć. W gamie mamy dostępne 4 warianty kolorystyczne: Ice (fiolet), Steel blue (niebieski), Strawberry (różowy) oraz Jade (zieleń).

Jeśli nie jesteś zdecydowana i masz jeszcze jakieś pytania, zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszym salonie. Nasi Styliści pozostają do Twojej dyspozycji, wspólnie poszukamy idealnego rozwiązania dla Ciebie.

rezerwacja