Chęć zmiany i wykreowania nowego wizerunku towarzyszy ludzkości od wieków. A czy jest lepszy sposób na stworzenie nowego “ja” niż całkiem odświeżona fryzura? Farbowanie włosów i nietypowe cięcia nie są tylko domeną kobiet. Również mężczyźni bardzo często przez zmianę uczesania chcą podkreślić urodę oraz zatuszować mankamenty. Dzięki zabiegowi koloryzacji mogą zamaskować siwe włosy, zakola lub łysinę.

Zmiana koloru włosów wiąże się również z poprawą obecnego stanu włosów. Najchętniej wybieranymi przez mężczyzn farbami są te w odcieniach blondu i brązu. Co odważniejsi decydują się na bardziej awangardowe rozwiązania takie jak niebieski, srebrny czy różowy.

Farbowanie włosów to nie zawsze dobry pomysł. Niektórym po prostu pasuje ich naturalny odcień i w każdym innym prezentowaliby się źle. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się poddać zabiegowi koloryzacji, pamiętajmy, by tworzyła ona z nami spójną całość. Podczas drastycznych zmian koloru włosów nie można zapomnieć o brwiach. Ich odcień musi być zbliżony do tego, który obecnie mamy na głowie. Naturalnie ciemne brwi mogą nie wyglądać dobrze z chłodnym odcieniem różu lub rudości. 

Świetną opcją w przypadku zmiany koloru włosów jest zdecydowanie się na farbowanie tonerem. Kolor włosów utrzymuje się do kilku myć, a następnie całkowicie zostaje wypłukany. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze włosy mogą zmieniać swój odcień wraz z nadejściem nowego miesiąca. 

Ważną kwestią dotyczącą farbowania włosów jest pielęgnacja. Mężczyźni muszą pamiętać o stosowaniu produktów skierowanych do włosów farbowanych i zniszczonych. Mocna ingerencja w strukturę włosa (rozjaśnianie, dekoloryzacja) może wpłynąć na jego grubość i odcień w przyszłości. Każdy zabieg koloryzacji powinien być wykonany przez specjalistów. 

Niebieskie włosy męskie

Blondyni, bruneci, szatyni czy rudzi – setki takich mężczyzn mijamy na ulicy, nie zwracając na nich uwagi. A co, gdyby na naszej drodze pojawił się ktoś z niebieską czupryną? Jest to propozycja skierowana do odważnych osób, chcących się wyróżnić. Stanowi ciekawe urozmaicenie codziennej stylizacji. Jeśli jesteś jedną z nich, błękitne włosy to coś zdecydowanie dla ciebie. 

Niebieskie włosy męskie mogą stać się problematycznym zabiegiem, który nie będzie pasował do każdego, a końcowy efekt może nas mocno rozczarować. Mężczyźni z ciemnymi włosami muszą nastawić się na rozjaśnianie, dzięki któremu uzyskany kolor będzie bardziej chłody i jednolity. Niebieski to odcień współgrający z chłodnymi typami urody.

Srebrne włosy męskie

“Granny hair” to trend, który od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet i mężczyzn niezależnie od ich wieku. Panowie najczęściej decydują się na koloryzację w odcieniach srebra, szarości i naturalnej siwizny.

Przed wizytą u fryzjera warto zadbać o kondycję włosów, ponieważ podczas dekoloryzacji będą narażone na wpływ czynników chemicznych. Nawilżone i odżywione włosy to świetna baza dla każdego fryzjera, który będzie zajmował się koloryzacją. Nie musisz decydować się na farbowanie całych włosów – sombre lub ombre równie dobrze prezentuje się w towarzystwie srebrnych i szarych tonów. Co ważne, “granny hair” bardzo łatwo można zastąpić innym kolorem, gdy ten nam się znudzi. Srebrne włosy u mężczyzn najlepiej prezentują się z dobrze obciętą fryzurą, która podkreśla jego urodę.

Platynowe włosy męskie

Nie wiesz, jaki kolor wybrać, nie chcesz decydować się na oklepane brązy, a niebieski nie jest Twoim kolorem? Spójrz na fryzury największych gwiazd i postaw na platynowy blond. To hit, który wzbudza zainteresowanie zarówno u płci pięknej jak i u samych mężczyzn. Utarło się, że blond to odcień osób dobrych, otwartych i beztroskich. Jak przy każdej koloryzacji, warto zwrócić uwagę na naturalny kolor włosów. To od niego będzie zależał efekt końcowy. Im ciemniejszy ton kosmyków, tym rozjaśnienie będzie bardziej widoczne. Dla podkręcenia całości możesz zdecydować się na naturalne odrosty, które są modne w tym sezonie.