Noc sylwestrowa oraz karnawał zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już dziś podpowiadamy Wam kilka trendów królujących we fryzurach na rok 2018 ?

Fryzury karnawałowe 2020

Posiadaczki krótkich włosów powinny w 2020 roku zaszaleć, ponieważ nie wypada pojawić im się we fryzurze, którą noszą na co dzień. Krótkie fryzury na sylwestra powinny robić wrażenie odważną stylizacją, ale jednocześnie zachwycać elegancją oraz podkreślać kobiecy urok. Świetnie sprawdzą się krótkie fryzury z irokezem oraz odważnie zaczesane w tył krótkie fryzury tomboy. Cięcie typu tomboy jest wyjątkowe, bezkompromisowe i wprost odwzorowujące typowo męskie cięcie. Podgolone boki i dłuższe włosy na środku, zaczesane do tyłu lub swobodnie opadające na bok. Jeśli jesteś wielbicielką chłopięcych fryzur z charakterem, krótkie fryzury tomboy będą w sam raz dla Ciebie.

Posiadaczki fryzury z grzywką na sylwestra mogą skusić się na niecodzienne ułożenie włosów i postawić na mocne zaczesanie na bok i zmierzwioną grzywkę lub też na podniesione włosy na czubku głowy. Krótkie fryzury z grzywką można wystylizować na jeszcze inny sposób, a mianowicie zrobić fryzurę a la lata 80., z romantyczną burzą loków na czubku głowy. Wielbicielki klasycznych fryzur i te mniej odważne na zabawę karnawałową mogą po prostu zaczesać gładko włosy do tyłu. Ten wariant jest ponadczasowy i uniwersalny, a w dodatku również świetnie podkreśla seksapil.

Zdjęcia Ewa (2 fryzury rokowo i Kożuchowska)

W tym roku zdecydowanie jest w czym wybierać, jeśli chodzi o fryzury sylwestrowe i karnawałowe z długich i średnich włosów. Na imprezy stawiamy na szałowe uczesania z warkoczem i pseudo warkocze, takie jak bubble braids, czyli kucyk z bąbelków. Uczesanie przypomina warkocz, lecz jest o wiele prostsze, ponieważ włosów nie musimy zaplatać. Bubble braid wykonujemy z pół upięcia. Włosy najpierw spinamy u góry wysoko w kucyk, a na dole pozostawiamy rozpuszczone, kolejno łączymy kucyk z pasmami z dołu i ciasno oplatamy gumką, aby powstał efekt baniek. Włosy następnie nieco luzujemy i spulchniamy grzebieniem przez podtapirowanie i spinamy w kilku miejscach gumkami.

Kolejną  propozycją jest „oszukany warkocz”. Jest to fryzura banalnie prosta a bardzo efektowna. Zaczynamy od zrobienia dwóch małych kucyków –  jeden robimy wysoko na czubku głowy, drugi poniżej. Następie górny kucyk dzielimy na pół i przekładamy obie połówki pod drugim kucykiem i związujemy gumką. Robimy kolejnego kucyka poniżej tych dwóch i poprzedniego znów dzielimy na pół. Przekładamy pod nowym kucykiem i związujemy gumką. Czynność tą powtarzamy aż do końcówek. Na koniec utrwalamy fryzurę lakierem Laque Noire od Kérastase.

Kolejny rok z sylwestrowych trendów nie wychodzą szalone koczki czyli fryzury space buns. Fryzury space buns można uczesać na różne sposoby. Wersja klasyczna to dwa wysoko upięte koczki. Żeby nie było nudno, możemy je dodatkowo połączyć drabinką z warkocza, warkoczem dobieranym na czubku głowy lub warkoczem zaplecionym na przedziałku. Romantycznie i bardzo dziewczęco wyglądają space buns z rozpuszczonymi włosami i zaplecionymi pasmami włosów. W karnawale możecie spróbować także modnego połączenia z brokatowym przedziałkiem.

Moda na warkoczyki nie przeminęła wraz z latem. Wręcz przeciwnie, wciąż pojawiają się nowe pomysły, jak modnie zapleść włosy. Warkocze plecione z boku corn rows, warkocze dobierane i kłosy. Na bokach zaplatamy do góry warkocze dobierane, natomiast z reszty włosów upinamy koczka. Świetnie wygląda również koński ogon z warkoczem dobieranym zaplecionym na czubku głowy.

(ostatnie zdjęcie Dany, z upięciem robionym przez Agnieszke)

(uczesanie na Sarsę 2 kuleczki i warkocz od dołu)

Dla tradycjonalistek, które nie przepadają za awangardowymi i szalonymi upięciami proponujemy ponadczasowe eleganckie koki, upinane wysoko, bądź koki hiszpańskie, upinane nisko nad szyją. Kolejna propozycja to gładko wyczesany koński ogon prostowany do niemal lustrzanej gładkości. Ostatnia propozycja to top knot, czyli kucyk wyglądem przypominający splecioną linę. Nie możemy zapominać o zabezpieczeniu fryzury przed działaniem wysokiej temperatury. Przed rozpoczęciem prostowania włosów spryskujemy je produktem Osis+ Flatliner od Schwarzkopf.

fryzura sylwestrowa

Jeśli chodzi o panów, proponujemy zaczesanie włosów do góry, stworzenie nieładu i wizerunku niegrzecznego chłopca. Do utrwalenia fryzury świetnie sprawdzi się Molding Wax 3D MEN od Schwarzkopf. Pozwala on osiągnąć dowolne rezultaty bez sklejenia czy przetłuszczenia włosów. Nie kruszy się, jest łatwy do usunięcia i pozostaje plastyczny. Na koniec możemy spryskać końce, bądź całą fryzurę kolorowymi, zmywalnymi sprayami.

(zdjęcia 2 przystojniaków)

Nie da się ukryć, że efektowne uczesanie jest pięknym uzupełnieniem sylwestrowej kreacji. Zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn wydobywa to, co w nich najlepsze. Musimy jednak pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek oraz o odpowiedniej pielęgnacji na co dzień.