fryzury na cienkie włosy

Włosy cienkie i delikatne lubią być traktowane ze szczególną delikatnością, poczynając od kosmetyków stosowanych do mycia i pielęgnacji, aż do teksturyzacji. Jeśli masz taki rodzaj włosów, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Pielęgnacja cienkich włosów

Kosmetykiem, jaki możemy polecić do mycia i pielęgnacji jest na przykład kąpiel Kérastase Cristalliste, która nie tylko delikatnie oczyści włosy, ale i nada im krystaliczny blask. W gamie Kérastase Cristalliste dostępne jest również mleczko odżywcze, które stosujemy jak odżywkę od połowy długości włosów po same końce. Nie obciąży ono delikatnych i cienkich włosów. Kolejną gamą polecaną do tego rodzaju włosów będzie linia NASHI, o której pisaliśmy niedawno. Mimo, iż jest to linia na bazie olejków, działa oczyszczająco i pielęgnująco, bez obciążania, nawet na najdelikatniejsze włosy.

Jak strzyc włosy cienkie i delikatne?

Jeśli chodzi o strzyżenie włosów cienkich i delikatnych, świetne będzie cięcie na prosto, w kształcie litery U lub V. Włosy sprawią wrażenie gęstszych, mocniejszych i zdrowszych. Nadmierne cieniowanie jest naszym wrogiem, ponieważ włosy są za lekkie i za delikatne. Po cieniowaniu przypominają piórka, tracą na gęstości i są mniej odporne na zniszczenia.

Codzienna pielęgnacja

Do codziennego czesania włosów świetnie nadadzą się szczotki z naturalnego włosia. To najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na dodaniu włosom objętości. Sztywne włókna naturalne nie są tak agresywne dla włosów jak syntetyczne. Dzięki temu zapobiegniesz uszkodzeniom delikatnych włosów i ograniczysz działanie energii statycznej. Ponadto szczotki z naturalnego włosia umożliwią ci rozczesanie włosów bez nadmiernego szarpania. Za pomocą tego przyrządu możesz również wykonać masaż skóry głowy. Naturalne włosie szczotki nie spowoduje podrażnienia ani zadrapań na powierzchni głowy. Stanowczo odradzamy stosowanie twardych szczotek i grzebieni, zwłaszcza plastikowych.

Koloryzacja włosów cienkich i delikatnych

W temacie koloryzacji radzimy unikać intensywnego rozjaśniania włosów. Jeśli chcemy koloryzować włosy cienkie i delikatne, stawiajmy na pasemka i refleksy. Zabieg taki da nam wrażenie,  wielowymiarowości i optycznego zagęszczenia włosów. Unikamy koloryzacji na czerń. Działa tu taka sama zasada jak przy ubiorze – „czarny wyszczupla”, czyli daje nam efekt rzadkich włosów.

Specjalna kuracja od Kérastase

Dodatkowo polecamy domową kurację przy pomocy ampułek aktywatora gęstości włosów DENSIFIQUE od Kérastase. Pomagają one rozwinąć potencjał komórek macierzystych włókna włosa. Po 10 dniach stosowania zauważamy zwiększoną objętość włosów. Po 30 dniach stosowania nasze włosy są widocznie gęstsze. Natomiast po 3 miesiącach stosowania mamy aż do 1 700 nowych włosów. Produkt dostosowany jest zarówno do stosowania przez kobiety, jak i mężczyzn. Ampułki możemy stosować zarówno na mokre jak i suche włosy. Stosujemy jedną ampułkę dziennie, rano lub wieczorem, punktowo nakładamy dołączoną pipetą. Ważna w kuracji jest systematyczność. Ampułki nie obciążają włosów, nie pozostawiają tłustych śladów, a dodatkowo mają bardzo przyjemny zapach.