W tym sezonie fryzury w stylu retro triumfalnie powracają w odświeżonych, nowoczesnych stylizacjach. Możemy zdecydować się na przykład na szalone fryzury z lat 60., nostalgiczne nawiązania do lat 70. lub elegancką klasykę. Fryzury retro dodadzą Ci uroku. Przedstawiamy kilka modnych trendów, którymi możesz się zainspirować.

Kucyk w stylu lat sześćdziesiątych

Kucyk w stylu lat sześćdziesiątych to bardzo dziewczęca fryzura, w której każda długowłosa kobieta będzie fantastycznie się prezentować. Cechą charakterystyczną wszystkich fryzur w stylu lat sześćdziesiątych jest objętość XXL. Aby uzyskać ten efekt, włosy powinny zostać natapirowane u nasady i zaczesane do wewnątrz i utrwalone lakierem. Warto eksperymentować ze stylem lat sześćdziesiątych. Dobrym pomysłem może być na przykład zrobiony w podobny sposób warkoczyk lub niski kok. Niepowtarzalny styl podkreśli opaska w kwiaty.

Karbowane loki

Karbowane loki to fryzura, która sprawia, że możesz poczuć się jak hollywoodzka gwiazda. Doskonale sprawdzi się w stylu glamour, dlatego też doskonale nadaje się na specjalne okazje: wesele, urodzinowe przyjęcie lub uroczyste wyjście. Wbrew pozorom karbowane loki nie są wcale trudne do wykonania. Na początku należy wykonać przedziałek i nałożyć na włosy produkt termoochronny. Następnie  owijamy włosy wokół lokówki w odpowiednich odstępach. Przytrzymujemy kilka sekund i puszczamy. Czynność powtarzamy na całej głowie, a dopiero później rozczesujemy. Na końcu należy włosy spryskać lakierem, aby fryzura była bardziej trwała.

Karbowany warkocz na boku

Karbowany warkocz to fryzura, która jest jednocześnie klasyczna, oryginalna i romantyczna, ale nie do przesady ugrzeczniona. Doskonale sprawdzi się na randkę czy na imprezę. Nie jest to fryzura trudna w wykonaniu. Na początku należy pokarbować włosy przy pomocy lokówki na całej głowie i spryskać je lakierem. Pokarbowane włosy powinnyśmy delikatnie rozczesać szczotką, uważając jednak przy tym, by nie popsuć loków. Następnie dzielimy włosy na trzy pasma i zaplatamy warkocza z boku głowy. Na końcu związujemy go za pomocą gumki.

Klasyczne fryzury w stylu retro doskonale sprawdzą się także dzisiaj. W nieco odświeżonym wydaniu stanowią doskonały element nowoczesnych stylizacji. Powyżej zostało przedstawionych jedynie kilka przykładów fryzur, natomiast warto eksperymentować z tym stylem.