Dziewczyna z warkoczami

Czy wyobrażacie sobie wiosnę bez warkoczy na głowie? Trend ten powraca co roku. Plecionki, warkocze, francuzy to najlepsze pomysły na fryzury na wszelkiego rodzaju wiosenne uroczystości – wesela, komunie. A także na co dzień! Do tego w tym roku widzimy je na wybiegach i na okładkach, więc chyba warto trochę popleść na własnych głowach. Jakie są trendy tego sezonu?

Warkocz asymetryczny

Taki warkocz sprawdzi się na wielu uroczystościach. To doskonała fryzura na ślub, ale również na romantyczną randkę! Asymetryczny warkocz możesz stworzyć z warkocza dobieranego. Jeśli potrafisz zrobić francuza, to bez problemu poradzisz sobie z tym warkoczem. Zrobisz go w kilku krokach:

  1. Rozczesz włosy i zrób przedziałek z boku głowy
  2. Pasmo włosów z boku głowy podziel na 3 mniejsze i rozpocznij zaplatanie warkocza – tak jakbyś zaplatała tradycyjnego warkocza.
  3. Za każdym razem do pasma górnego dobierz niewielką partię włosów, a do pasma dolnego dobierz niewielką ilość włosów, aż dobierzesz wszystkie włosy.
  4. Zapleć tradycyjnego warkocza i zawiąż go na końcu gumką.

Małe warkoczyki

To fryzura, która trochę nawiązuje do lat 90. i bardzo popularnych wtedy warkoczyków. Jednak nie będziemy ich pleść na całej głowie. Wystarczy kilka, a Twoja fryzura nabierze nowego charakteru! Rozczesz włosy i z każdej strony głowy, tuż przy skroniach wybierz kilka pasemek włosów. Zapleć dwa cienkie warkocze. Gotowe! Uwaga – ta fryzura jest bardzo boho!

Warkocz a’la filmowa Heidi

Warkocz, który nosiła Heidi w popularnym niegdyś filmie zna każdy. Warkocz Heidi to włosy splecione w wianek. Jest bardzo urocza i dziewczęca fryzura. Będzie pasować nie tylko do zwiewnych, wiosennych stylizacji. Śmiało możesz go też połączyć z bardziej mroczną stylizacją! Bez problemu i szybko wykonasz go sama sama. Zapleć dwa warkocze. Jeden owiń nad czołem a drugi z tyłu głowy i podepnij wsuwkami. Całość spryskaj lakierem.

Niektóre warkocze wydają się być prostą fryzurą, ale ich zrobienie wymaga trochę wprawy. Więc jeśli zależy Ci na efektownej fryzurze, która będzie się trzymać cały dzień, to polecamy udać się do fryzjera. Gwarantujemy, że zachwycisz swoją stylizacją niejedną osobę!