Po zimowych mrozach oraz częstych zmianach temperatur, nasze włosy potrzebują silnej regeneracji. Pielęgnacja włosów po zimie powinna być intensywna. Na szczęście jest wiele sposobów na to, by włosy odzyskały swoją witalność.

Nasze włosy nie lubią zimy. Noszenie czapki, mrozy, klimatyzacja i wiatr sprawiają, że włosy stają się łamliwe, suche, tracą blask i sprężystość. Wiele z nas boryka się również z problemem przetłuszczających się włosów. Dlatego, wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, warto pomyśleć o przywróceniu naszych włosów do życia.

Porządki powinnyśmy zacząć od podcięcia końcówek włosów, ponieważ spoiwo międzykomórkowe łączące łuski włosa mogło zostać uszkodzone w wyniku urazów mechanicznych, spowodowanych np. przyciskaniem włosów przez szalik czy szarpaniem suwakiem od kurtki. Przez to łuski przestały idealnie do siebie przylegać, w efekcie czego włosy straciły gładkość, zaczęły się plątać i rozdwajać.

Kolejnym krokiem są zabiegi regenerujące i nawilżające nasze włosy. W naszym salonie dostępnych jest kilkanaście pielęgnacji dostosowanych do potrzeb każdych włosów. Pielęgnacje sprawią, że włosy odzyskają kondycję, elastyczność i połysk, a także wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Ważna jest również właściwa pielęgnacja włosów w domu. Delikatne oczyszczenie szamponem oraz odpowiednia odżywka. Raz w tygodniu dobrze jest zastosować mocniejsze odżywienie, stosując maskę do włosów.

Musimy pamiętać, że wygląd naszych włosów zależy również od tego co jemy. Po zimie zazwyczaj czujemy się nieco osłabione z powodu niedoboru witamin. Należy postawić na zbilansowaną dietę, która jest bogata w mikro– i makroelementy, a także cynk, biotynę, siarkę i witaminy z grupy B. Najlepszym źródłem tych składników są warzywa, owoce i kasze. Warto także zadbać o prawidłową podaż kwasów omega-3 i omega-6, umieszczając w diecie ryby, orzechy, siemię lniane czy olej rzepakowy. Mimo, że wiosenną porą największą popularnością cieszą się diety redukcyjne i oczyszczające, nie powinnyśmy zapominać o odpowiednim odżywieniu organizmu. Tylko bogata w składniki odżywcze dieta zapewni nam zdrowe włosy i promienny wygląd.

Zarezerwuj wizyte już dziś:
https://bit.ly/RezerwacjaOnlineBKZlota