Jaki kolor włosów

Pewnie nieraz zastanawiałaś się jaki kolor włosów do Ciebie pasuje. Masz już kilka zmian za sobą, jednak ciągle masz poczucie, że to nie do końca TEN odcień. Znajomi utwierdzają Cię w przekonaniu, że blond to zdecydowanie Twój kolor, z kolei Twoja najlepsza przyjaciółka doradza farbowanie na ciemniejszy odcień brązu. Zastanów się, jaki masz typ urody – ciepły czy zimny? Poeksperymentuj z perukami lub zmywalnymi preparatami.
Poniżej przedstawiamy kilka rad, które pomogą Ci w wyborze najlepszego koloru włosów!

Zmiana koloru włosów

Jeśli dobierasz kolor włosów, zwróć uwagę, czy masz jasną, brzoskwiniową czy ciemną karnację oraz sprawdź jaki masz typ urody. Możesz to zrobić samodzielnie lub z pomocą fryzjera albo innej osoby. Pamiętaj jednak, że stylista będzie miał większą wiedzę na temat typów urody i kolorów. Np. bardzo jasne blondynki z jasną skórą i niebieskimi oczami, nigdy nie powinny decydować się na brązowe czy czarne włosy. I odwrotnie brunetki o ciemnym obramowaniu oczu oraz brwi, nie będą wyglądać korzystnie w bardzo jasnym blondzie. Radykalne zmiany koloru włosów zazwyczaj nikomu nie wychodzą na dobre.

Analiza kolorystyczna

Aby poznać temperaturę karnacji i określić czy jest się ciepłym czy zimnym typem, najlepiej zacząć od prostej analizy kolorystycznej. Pomogą Ci w tym srebra i złota folia lub pomarańczowa i różowa chustka. Jeśli uznacie, że wasza cera promienieje i wygląda świeżo przy srebrnym lub różowym kolorze jesteście typem zimnym. Jeśli natomiast będzie tak przy złotym lub pomarańczowym jesteście typem ciepłym. Jednak pamiętaj, że powyższa samodzielna analiza nie daje 100% pewności, ponieważ musisz brać pod uwagę światło w pomieszczeniu, w którym dokonujesz analizy oraz inne czynniki tj. makijaż, zmiany skórne itp oraz subiektywną ocenę, która nie zawsze jest prawdziwa.

Przed farbowaniem

Farbowanie włosów powinno poprzedzać dobre cięcie lub przynajmniej podcięcie końcówek włosów, dlatego najlepiej odwiedzić salon fryzjerski i w razem ze stylistą przeprowadzić pełną metamorfozę. Farbowanie włosów, które uprzednio nie były podcięte, może nie dać idealnego efektu. Jeżeli farbę nałoży się na całość suchych i zniszczonych włosów – kolor nigdy nie będzie identyczny u nasady i na końcach (chyba, że taki efekt chcesz osiągnąć i zdecydowałaś się na ombre). Jeśli zależy ci na jednolitym i lśniącym kolorze, zadbaj o zdrowie swoich włosów na co dzień i regularnie stosuj odżywkę. Co kilka dni funduj im zabieg z regenerującą maseczką. Zdrowe włosy sprawią, że barwnik po farbowaniu nie będzie się tak szybko wypłukiwał.

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów nie jest łatwym zabiegiem kosmetycznym. Wymaga sporej wiedzy, cierpliwości i doświadczenia. Oczywiście półki sklepowe pełne są produktów do farbowania włosów i wiele kobiet decyduje się na samodzielne eksperymenty w domu, które nie zawsze kończą się dobrze. Najlepszy jednak efekt osiągniesz udając się na koloryzację do salonu. Stylista doradzi Ci na każdym etapie farbowania – wybierze odpowiedni kolor, pasujący do Twojego typu urody, przytnie niesforne końce, żeby nowy kolor był piękny i błyszczący na całej długości, a także podpowie, jak zadbać o pielęgnację włosów w domu.

Decyzja należy do Ciebie!