Nowe trendy pojawiają się niezwykle szybko – “stare” kolekcje nie wychodzą jeszcze z mody, a już pojawiają się nowe, które chwilę po ukazaniu się biją rekordy popularności. Nie inaczej jest w świecie fryzjerstwa, gdzie nowe trendy w koloryzacji i cięciach pojawiają się niezwykle często. Schwarzkopf Professional wprowadza nas do sezonu jesień/zima nowym lookbokiem Essential Looks Flex Collection 02/2016

Klientki salonów fryzjerskich przychodzą do swojego fryzjera jak do wyroczni: chcą, aby to on wprowadził je w świat najnowszych trendów. Płynie z tego jeden wniosek: fryzjer musi śledzić najnowsze trendy, a następnie przekładać je na swoją codzienną pracę. Dzięki działalności Schwarzkopf Professional fryzjerzy maja nieco łatwiejszą pracę: marka co sezon wprowadza nową kolekcję fryzur Essential looks, która idealnie prezentuje najnowsze trendy. W sezonie jesień/zima 2016 Simon Ellis wraz z zespołem Schwarzkopf Professional wprowadza trzy nowe nurty fryzjerskie, które odzwierciedlają najpopularniejsze style życia kobiety. Kolekcja nosi nazwę Essential Looks Flex Collection.

Po pierwsze: Genderless

shwarzkopf

Pierwsza propozycja marki Schwarzkopf Professional jest skierowana zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Ostatnimi czasy obserwujemy istny boom na stylizacje androgeniczne. W świecie mody mamy do czynienia z luźnymi koszulami , kurtkami oversize i powracającym zamiłowaniem do luźnych spodni. W dzisiejszych czasach nie ma już znaczenia, kto nosi spodnie, kto spódnicę, a kto ścina się na krótko – ten podział nie obowiązuje też wśród płci. Genderless to rockowa odpowiedź na światowe trendy z wybiegów, gdzie króluje unisex. “Stylizacja dla nonkonformistów” to krótkie, postrzępione cięcie, włosy wygładzone i błyszczące, zaczesane do tyłu bądź niedbale ułożone. Efekt, jaki zaproponował Schwarzkopf Professional wraz z Simonem Elisem, uzyskamy za pomocą pianki Osis+ Grip, wosku Osis+ FlexWax i lakieru Osis+ Session Label.

Po drugie: Athleisure

schwarzkopf

Jak sama nazwa wskazuje, Athleisure koresponduje ze współczesnym stylem życia, który mocno ukierunkowany jest na sport, uprawiany nie tylko w formie rekreacji. Na siłowniach i na ulicach nie istnieje już pojęcie szarego, luźnego dresu. Nowoczesne stroje sportowe są odważne i kreatywne, a dzięki nim w prosty sposób możemy wyrazić swoją osobowość. Trend Athleisure inspirowany jest propozycjami King of Sports Luxe i Alexandra Wanga, którzy stworzyli połączenie ekskluzywnych tkanin z kolorami, wzorami a także stylizacją retro. Trend ma charakter funkcjonalny, swobodny i miejski.

Po trzecie: Koolblonde

schwarzkopf

Nieśmiertelny klasyczny blond – kolor zawsze na czasie, podstawa legendarnych stylizacji. W połączeniu z klasyczną czerwienią na ustach kojarzy nam się z najpiękniejszymi kobietami z Hollywood. Tym razem blond urozmaicony został nowoczesnymi elementami, inspirowanymi skandynawską elegancją. Koolblonde noszony jest na gładko, natomiast w sposób wyszukany, ponadczasowy i elitarny – dodający pewności siebie. Kolor udało się uzyskać dzięki Igora Royal Highlifts, która opiera się na Technologii Wiązań Strukturalnych, ograniczających do minimum łamliwość włosów.