krotkie wlosy


Wraz z obcięciem włosów można raz na zawsze pozbyć się wielu problemów, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad wizytą u fryzjera.

Pięć powodów, dla których warto mieć krótkie włosy

  1. Oszczędność na szamponie i farbie. Jak łatwo się domyśleć im krótsze włosy, tym mniej szamponu należy użyć, aby je dokładnie umyć. Dzięki krótkiej fryzurze można zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale również mnóstwo cennego czasu. Mycie krótkich włosów zajmuje kilka chwil, tak samo zresztą jak ich suszenie. Oszczędzić można nie tylko na szamponie, ale również na farbie.
  2. Błyskawiczne rozczesywanie. Rozczesywanie długich włosów niestety bardzo często wiąże się z dużym bólem. Problem pojawia się zwłaszcza zaraz po myciu, kiedy to kosmyki są poplątane i tworzą się na nich supły. Dzięki krótkim włosom można raz na zawsze przestać się o to martwić. Czesanie jest bardzo szybkie, przyjemne i łatwe.
  3. Korzystanie z kosmetyków. Kobiety z krótkimi włosami bez żadnych większych problemów mogą używać szminek i wielu innych kosmetyków. Właścicielki długich włosów muszą z kolei uważać na to, aby wiatr nie potargał im włosów tak, aby te nie przykleiły się do świeżo pomalowanych ust błyszczykiem lub szminką. Dzięki krótkiej fryzurze można zaoszczędzić sobie takich nieprzyjemności.
  4. Zatykanie odpływu wypadającymi włosami. Kobiety z długimi włosami zdecydowanie częściej zatykają odpływ wanny lub prysznica wypadającymi włosami. Jak powszechnie wiadomo czyszczenie odpływu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Dzięki krótkiej fryzurze problem z niedrożnym odpływem zniknie raz na zawsze.
  5. Krótkie włosy są modne. W dzisiejszych czasach krótka fryzura jest bardzo modna. Warstwowy bob i włosy o długości do obojczyka są nie tyko bardzo stylowe, ale dodają również szyku i lekkości całej sylwetce. Pamiętać należy również i o tym, że krótkie włosy są zdrowsze, bardziej gęste i co najważniejsze mają więcej blasku.

Podsumowanie

Jak widać powyżej, zalet krótkich włosów jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad skróceniem swoich włosów. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru bardzo wiele rodzajów krótkich fryzur, dzięki czemu każda kobieta może dobrać taką, która idealnie współgrać będzie z jej kształtem twarzy i typem urody.