modne włosy na lato

Niezależnie od tego, na jaką fryzurę zdecydujesz się latem, pamiętaj, że najważniejsza jest ochrona Twoich włosów. Dlatego obowiązkowo stosuj kosmetyki z filtrami UV! Latem do pielęgnacji naszych włosów świetnie sprawdzi się gama kosmetyków od Kérastase Soleil, która dostępna jest też w pojemnościach podróżnych, więc możemy zabrać ją ze sobą na wakacje.

Jakie trendy?

Trendów na lato w tym roku jest sporo, poniżej podpowiemy wam co będzie modne i jak prosto jest to wykonać, aby zachwycić wspaniałym lookiem nie tylko na plaży ?

Jeśli chodzi o cięcia, tego lata królują fryzury z dłuższą grzywką oraz włosy długie i długości do ramion.

Jak upiąć włosy latem?

W upięciach stawiamy na luz, swobodę i niedbałość, jak delikatne fale, ledwo zaznaczone na naszych włosach czy delikatne upięcie do tyłu. Świetnie sprawdzą się różne ozdobne spinki, opaski czy przypinki wplecione między loki. Na romantyczny, letni spacer czy spotkanie z przyjaciółmi świetnie sprawdzi się wianek ze świeżych, kolorowych kwiatów.

Dla Pań z wyraźnymi rysami twarzy i odważnych proponujemy wersje pin-up girls.

Ponadczasowe są wszelkiego rodzaju warkocze oraz kłosy. Możemy wykonać sploty na boku głowy, jeden lub dwa do tyłu. Ważne, aby warkocz czy kłos po zapleceniu rozluźnić i roztrzepać, aby wyglądał jak zrobiony ot tak, od niechcenia. Włosy możemy delikatnie utrwalić lakierem od  Kérastase Laque Couture, który nie tylko lekko utrwali naszą fryzurę, ale nada też wspaniały, subtelny zapach.

Wakacyjne koki i kucyki

Dla tradycjonalistek mamy w propozycji różnorakie metody upinania koków oraz kucyków. Jedne z najprostszych do zrobienia są fryzury z kucyka. Pierwsza propozycja to wyczesanie włosów gładko i związanie ich wysoko na głowie gumką w kucyk, wydzielenie z kucyka niezbyt grubego pasemka, owinięcie go wokół gumki w celu zakrycia i podpięcie końcówki wsuwką. Drugą propozycją będzie wyczesanie na gładko i upięcie kucyka, następnie lekkie zawinięcie włosów w jedną stronę, oplecenie gumki wokół i podpięcie wsuwkami w kilku miejscach – stworzenie kuleczki. Trzecią propozycją jest zakręcenie włosów na lokówce i luźne spięcie ich w kilku miejscach z tyłu głowy. Swoją fryzurę warto utrwalić elastycznym lakierem Schwarzkopf Osis Label Session Flexible.

Proste włosy

Fryzurą mniej pracochłonną i mniej wymagającą będzie po prostu wygładzenie włosów prostownicą i zaczesanie ich na jedną stronę z widocznym przedziałkiem lub dodatkowo, po wyprostowaniu, nałożenie na włosy żelu i zaczesanie wszystkich włosów do tyłu, co da nam efekt włosów prosto po wyjściu z wody. Idealnie sprawdzi się tutaj produkt od Schwarzkopf Osis Damped.

Kolor na lato

Tego lata stawiamy również na kolor. Paleta kolorystyczna Schwarzkopf Professional IGORA ColorWorx jest naprawdę bogata. Fiolety, róże, błękity czy wręcz tęczowe włosy, to szaleństwo na które możemy pozwolić sobie podczas wakacyjnej laby, ale i przez cały rok. Nie musimy od razu farbować całych włosów, możemy zaszaleć z kolorem na przykład tylko na końcówkach, a resztę włosów pozostawić naturalnie, bądź wykonać koloryzację jak dotychczas. Możemy również przemycić delikatne refleksy, widoczne dzięki promieniom słonecznym.