Zacznijmy od tego, że farbowanie włosów osłabia całą strukturę włosa, nie tylko jego cebulkę. Włosy po farbowaniu są często pozbawione blasku i witalności. Stają się łamliwe, trudne do modelowania czy układania.Możemy tego uniknąć stosując kosmetyki specjalnie stworzone do spełniania tych potrzeb. Najlepiej stosować kosmetyki z jednej linii, ponieważ ich składniki wzajemnie się uzupełniają. Do włosów koloryzowanych świetnie nadaje się linia Schwarzkopf BC ColorFreeze – wszystkie jej produkty zawierają tak dobrane składniki, aby wzmacniać łuski włosów, pielęgnować je i przedłużać trwałość koloru. Szukajmy też kosmetyków, które dodatkowo zapewniają nawilżenie i głębokie odżywienie, jak na przykład linia – Schwarzkopf BC Moisture Kick. Produkty te pomagają w rozczesywaniu i jednocześnie chronią kosmyki przed szkodliwym działaniem środowiska. Dla włosów blond idealna będzie linia Schwarzkopf BlondMe – dedykowana specjalnie blondynkom. Dzięki takim produktom twoje włosy zachowają intensywny odcień i dobrą kondycję. Nie myj włosów częściej niż raz dziennie, z czasem postaraj się myć je co drugi dzień. Spłukując szampon, nie odkręcaj zbyt mocnego strumienia wody i staraj się nie stać bezpośrednio pod strumieniem wody z prysznicem. Farbowanie włosów wysusza je na odcinku od ucha do końcówki, dlatego właśnie na tym odcinku powinnyśmy zadbać o szczególne nawilżenie. Odżywkę rozprowadzamy na włosach i spłukujemy dopiero po kilku minutach. Latem nasze włosy są szczególnie narażone na działanie promieni UV, dlatego powinnyśmy wybrać odżywkę z filtrem. Odżywkę stosujemy po każdym myciu włosów. Raz w tygodniu znajdź chwilę na nałożenie maski regeneracyjnej na włosy i pozostaw ją na włosach na 10-15 min. Składniki maski wnikają głęboko w strukturę włosa, przeważnie zawierają glicerynę, witaminę E, panthenol oraz rozmaite hydrolizaty protein.

Powinnyśmy również pamiętać o regularnym stosowaniu kosmetyków termoochronnych. Stosujemy je przed każdym użyciem suszarki, prostownicy lub lokówki. Nasze włosy będą nie tylko chronione przed szkodliwym działaniem temperatury, ale również będą łatwiejsze do ułożenia. Jeśli to nie pomoże, warto spróbować zabiegów odżywczych i regeneracyjnych dostępnych w salonach fryzjerskich.

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym błyszczącymi włosami i długotrwałym kolorem, pamiętaj o zbilansowanej diecie. Jedz dużo świeżych warzyw i owoców, które zawierają cenne przeciwutleniacze – nie tylko chronią one przed chorobami, ale wpływają także na wygląd. Pij dużo niegazowanej wody naturalnej i herbat ziołowych, które zapewnią twoim włosom siłę, nawilżenie i witalność. Włącz do swojej diety oleje, zwłaszcza z pestek dyni albo winogron i rzepakowy – są bogate w cenne biopierwiastki i minerały, zaś ich dłuższe stosowanie korzystnie wpłynie na strukturę włosów, wzmocni je i zapewni im siłę.

 

3