Czym jest keratynowe prostowanie włosów 

Dzięki zabiegowi keratynowemu nasze włosy będą nie tylko proste, ale również zregenerowane. Naturalnie keratyna produkowana jest przez nasze mieszki włosowe, stanowi ona również główny budulec łodygi włosa, inaczej zwanej korą włosa. Włókna keratyny połączone są ze sobą dzięki poprzecznym wiązaniom siarczkowym, dzięki czemu nasze włosy są sprężyste oraz elastyczne. Keratyna obecna jest również w składzie zewnętrznej osłonki włosów– zapewnia im połysk i odporność na uszkodzenia. Jej niedobory prowadzą do rozdwajania się końcówek oraz otwierania się łusek włosa. Oznaką braku tego składnika w naszych włosach często jest łamliwość, nadmierne wypadanie oraz brak połysku. Wpływ na utratę keratyny mają między innymi promieniowanie UV, zabiegi koloryzacji włosów, warunki atmosferyczne, a także codzienna stylizacja.

Zabieg keratynowy polecany jest każdemu, kto boryka się z suchymi, zniszczonymi, łamliwymi, matowymi, trudnymi do uczesania oraz puszącymi się włosami. Nie musimy chyba wspominać jak bardzo ważne jest dbanie o dobrą kondycję naszych włosów :-).

Jak przebiega zabieg keratynowego prostowania włosów

Zabieg prostowania keratynowego rozpoczynamy od dokładnego dwukrotnego umycia włosów szamponem oczyszczającym. Dzięki temu nie tylko dokładnie oczyścimy włosy z zanieczyszczeń oraz kosmetyków stosowanych do codziennej pielęgnacji, ale, co najważniejsze, rozchylimy łuski włosów, co umożliwi wprowadzenie keratyny. Następnie osuszone ręcznikiem włosy dzielimy na mniejsze pasma i aplikujemy keratynę. Delikatnie rozczesujemy dokładnie każde pasmo włosów. Po upływie określonego czasu suszymy włosy na prosto. Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie keratyny do włosa za pomocą prostownicy rozgrzanej do 230 stopni Celsjusza. Pod wpływem temperatury keratyna dokładnie wypełnia wszelkie ubytki włosa.

Przez kolejne 48 godzin nie myjemy włosów. Muszą pozostać suche i proste, dlatego rezygnujemy z sauny.Włosy pozostawiamy rozpuszczone, nie mogą być spięte spinkami, ani związywane gumką. Nie mogą być zakładane za ucho, aby uniknąć zagnieceń. Nie używamy również żadnych preparatów do stylizacji. Po 2 dniach wracamy do salonu na kontrolę czy włosy są idealnie proste oraz na zmycie keratyny. Jeśli to konieczne, fryzjer podcina końce włosów, aby je wyrównać. Zabiegi keratynowego prostowania i koloryzacji włosów musi oddzielać dwutygodniowa przerwa.

Po zabiegu nasze włosy będą gładkie, proste, nawilżone, dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące, sprężyste, nie puszące się w wilgotnym środowisku. Efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy, ale możemy ten okres wydłużyć stosując gamę kosmetyków specjalnie przeznaczoną do włosów po zabiegu keratynowym. Keratyna stopniowo wypłukuje się z włosów, a efekt prostowania keratynowego zanika, dlatego zabieg należy powtarzać.

Gdzie wykonać zabieg 

Zabieg keratynowego prostowania włosów zaleca się wykonywać w profesjonalnych salonach fryzjerskich, gdzie fryzjerzy są odpowiednio przeszkoleni i pracują na profesjonalnych, znanych i sprawdzonych produktach. Cena usługi waha się między 300 a 1000 zł – zależy od długości i gęstości włosów, ilości zużytej keratyny oraz producenta produktów, z których korzysta salon.

prostowanie-keratynowe