Choć pogoda nie zawsze nam to pokazuje, nie da się nie zauważyć, że małymi krokami nadchodzi do nas wiosna. A wraz z nią powiew świeżości, nowości i zmian będziemy mogli zaobserwować w modzie oraz trendach fryzjerskich. Nowości z tych dwóch dziedzin już niedługo będziemy mogli zobaczyć na ulicach. Jeśli chodzi o fryzury, oprócz ciekawego strzyżenia, warto postawić na intrygujący, odważny kolor. Oczywiście, nie każdy modny kolor pasuje do danego typu urody, ale w tym sezonie będzie tyle ciekawych koloryzacji i strzyżeń, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie ?

Stan włosów po zimie

Zanim jednak zdecydujemy się na najmodniejsze cięcie czy odważną koloryzację, warto zadbać o kondycję naszych włosów. Zima jest bardzo trudnym okresem dla naszych włosów, bo każdego dnia narażamy je na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie dość, że skazujemy je na suche powietrze w ogrzewanym pomieszczeniu, to jeszcze fundujemy im ciągłe zmiany temperatur, a do tego wszystkiego musimy dodać jeszcze codzienną stylizację  lokówkami, prostownicami i suszarką. Zimą nasz organizm często jest osłabiony, przez co łapiemy przeziębienie czy grypę, co również nie pozostaje bez wpływu na kondycję naszych włosów. Są suche, pozbawione blasku, porowate i trudne do ułożenia. Dlatego, szczególnie w okresie zimowym, musimy pamiętać o zbilansowanej diecie, bogatej w witaminy, makro i mikro elementy oraz o właściwym nawilżeniu naszego organizmu.

Najmodniejsze koloryzacje

Jeśli chodzi o najmodniejsze odcienie koloryzacji w tym sezonie, to po pierwsze stawiamy na wszystkie odcienie różu – od włosów lekko muśniętych pudrowym różem do intensywnych, neonowych odcieni różu i fioletu. Takie odcienie koloryzacji idealnie sprawdzą się u kobiet o mocnym charakterze. Dzięki sprytnemu pozostawieniu fragmentu włosów przy skórze głowy w ciemnym kolorze – imitującym odrost – uzyskamy efekt naturalności i sprawimy, że nie będzie konieczności farbowania włosów co kilka tygodni.

Po drugie, stawiamy na odcienie ciepłego złota, w przeciwieństwie do sezonu zimowego, w którym królowała zimna platyna. Kolor złota pasuje niemal do każdej karnacji i sprawia, że fryzura zyskuje na objętości.

Po trzecie – brązy. Od idealnego brązu imitującego naturalny kolor włosów w paryskim stylu do tego z widocznymi pasemkami w kolorze zbliżonym do karmelu. Ten wariant szczególnie polecamy dla posiadaczek długich, lekko falujących włosów.

Mówi się, że mężczyźni wolą blondynki. My jednak uważamy, że nasi panowie kochają każdy kolor naszych włosów, szczególnie jeśli są one zadbane i pełne blasku. ? Jeśli jednak pragniesz intrygować mężczyzn i przyciągać męskie spojrzenia, to idealnie sprawdzą się wszystkie odcienie rudości – od jasno rudych do nasyconych czerwienią i bordo.

Strzyżenie i stylizacja

W dziedzinie strzyżenia w tym sezonie królować będzie bob z grzywką lub włosy sięgające za obojczyki i długa grzywka w stylu hippie lat 70. W tej fryzurze świetnie odnajdą się dziewczyny lubiące retro stylizacje. Posiadaczki krótkich włosów mogą postawić na cięcie połączone z postrzępioną asymetryczną grzywką.

Wśród stylizacji nadal modne będą różnorodne warkocze czy kłosy. Teraz zaplatamy kilkanaście pojedynczych warkoczy i zbieramy je w tak zwany koszyczek. Modne również są fryzury z rozpuszczonymi, prostymi lub lekko kręconymi włosami i pojedynczym warkoczem, splecionym z górnych kosmyków.

Mamy nadzieję, że znalazłyście propozycje dla siebie i powitacie wiosnę z uśmiechem i zadbanymi włosami. ?

rezerwacja

PS. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, gdzie prezentujemy nasze najnowsze stylizacje.
Klik: FacebookBKWarszawa 🙂