Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to jedno z największych wydarzeń muzycznych. Już siódmy raz Akademia Berendowicz & Kublin miała okazję stworzyć najznakomitsze fryzury dla naszych polskich sław. A wszystko to inspirowane najnowszą kolekcją fryzur dyrektorów artystycznych – Beaty Berendowicz i Sławka Kublina.

Koncert rozpoczął się 12 czerwca w piątek i trwał do niedzieli. Festiwal w tym roku odbył się w nieco zmienionej formie, a mianowicie – w scenariuszu nie uwzględniono kabaretonu w tradycyjnej postaci – jako koncertu. Nowością natomiast było widowisko aktorsko-wokalne.

W pierwszym dniu festiwalu odbywały się SuperDebiuty2015. Piosenkarze wykonywali utwory z repertuaru Zespołu Skaldowie. Kolejnym etapem było przedstawienie aktorsko-wokalne z piosenkami Jeremiego Przybory wyreżyserowane przez Magdę Umer. Widowisko – a w nim pełno gwiazd: aktorów filmowych, teatralnych, kabareciarzy i wokalistów.

Piątek był dniem pełnym energii. Debiutujący artyści chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Żadne burze i deszcze nie stały im na przeszkodzie. Warto wspomnieć, że fryzjerzy Akademii B&K również mieli swój niebagatelny udział w festiwalu – bez naszych suszarek mogłoby dojść do ‘’technicznej katastrofy’’.

Drugi dzień to czas przeznaczony na SuperJedynki i SuperDebiuty. FPP w Opolu to przede wszystkim konkurs. W sobotę szczególnie dało się poczuć wszechobecną rywalizację. Ten dzień zdecydowanie należał do Michała Szpaka, Justyny Steczkowskiej, Rafała Brzozowskiego, zespołów Enej i Perfect oraz dla Donatana i Cleo. Cztery dodatkowe nagrody (Super Show, Super Gwiazda w sieci, Super Jedynka Widzów TVP1, Super Artysta bez granic) powędrowały do zespołu Blue Cafe, Grzegorza Hyżego, zespołu Perfect oraz dla Moniki Kuszyńskiej. W drugim dniu najbardziej oczekiwanym momentem był niewątpliwie recital Edyty Górniak, która obchodziła swoje 25-lecie pracy na scenie.

Kolejnym, a zarazem ostatnim – niedzielnym koncertem była gala – Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia. W tym dniu na scenie występowały ikony polskiej muzyki. Liczyła się tu przede wszystkim prostota, powaga i sentymentalne podejście. Efekt kontrowersyjnego show odszedł na drugi plan.

Tak oto wyglądała nasza opolska przygoda. Masa pracy, tony zużytych żeli, lakierów i innych bogactw od Schwarzkopf Professional. Dziękujemy wszystkim naszym salonom i partnerom, którzy pod presją czasu, emocji dzielnie walczyli z każdym niesfornym włosem. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tworzeniu tak spektakularnych kreacji widowiskowych.

Opole – Do zobaczenia za rok!