Męskie włosy

Jednym z elementów męskiego wyglądu są włosy. Mogą być one ozdobą lub też ogromną wadą mężczyzny – wszystko zależy od tego, jak wyglądają. Zdrowe, silne, zadbane włosy to duży atut mężczyzny.

Krótkie włosy męskie

Większość mężczyzn decyduje się na krótką fryzurę. Jest to przyjęte jako kanon mody męskiej. Inną przyczyną może być błędne myślenie, że o taką fryzurę nie trzeba dbać. Mężczyźni przykuwają niewielką uwagę do stosowanych kosmetyków, a odpowiedni dobór gwarantuje wydobycie wszystkich atutów fryzury wypracowanej przez fryzjera.

Pielęgnacja

Warto zapytać swojego fryzjera jak pielęgnować włosy. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego szamponu. Producenci na rynku często proponują produkty w stylu 2w1, które możemy użyć jako szamponu i żelu pod prysznic. Zamiast tego lepiej dobrać szampon przeznaczony specjalnie dla męskich włosów. Mężczyźni bez wstydu powinni także używać odżywki, która nada włosom gładkość, połysk, miękkość, a także zadba o skórę głowy.

Częste problemy męskich włosów

Mężczyźni są obdarzeni grubszą skórą, stąd posiadają więcej gruczołów łojowych. Oznacza to, że męskie włosy szybciej się przetłuszczają. Idealnie sprawdzi się tutaj Schwarzkopf 3DMen Deep Cleansing. Panowie mają również większą tendencję do łupieżu, dlatego polecamy kąpiel KERASTASE ANTI-PELLICULAIRE. Tej przypadłości lepiej nie lekceważyć – nie wygląda zbyt atrakcyjnie, a w dodatku suchy łupież może zmienić się w tłusty, co w konsekwencji może prowadzić do łojotokowego zapalenia skóry.

Siwienie i wypadanie włosów

Niestety, wielu panów boryka się z problemem szybszego siwienia i wypadania włosów. Łysienie androgenowe, inaczej zwane łysieniem „typu męskiego” jest wywołane czynnikami genetycznymi i zwykle nie można go całkowicie powstrzymać. Możemy jednak próbować radzić sobie z tym problemem. Idealnie sprawdzi się tutaj Densifique pierwsza gama zwiększająca gęstość włosów. Oprócz tego warto stosować odpowiednie kosmetyki do stylizacji włosów. Takie, które nie będą zbytnio obciążały włosów, które łatwo da się usunąć podczas mycia głowy i które nie niszczą cebulki włosa. Polecamy do stylizacji gamę Schwarzkopf OSIS + znajdziemy w niej gumy matujące, pudry zwiększające objętość i unoszące włosy oraz lakiery o różnych stopniach utrwalenia.

Zapamiętaj – przystojny mężczyzna to przede wszystkim zadbany mężczyzna!