włosy ombre i sombre

Zbliżający się Sylwester to okres, w którym panie przykładają szczególną wagę do rewitalizacji swojej urody. To czas, w którym najchętniej wybieramy się do salonu fryzjerskiego. I słusznie, bo o piękno należy dbać, a podczas nocy sylwestrowej warto wyglądać zjawiskowo. Najbardziej efektownym zabiegiem odświeżającym naszą urodę i nadającym jej blasku jest zmiana fryzury. W profesjonalnym salonie można tego dokonać na kilka atrakcyjnych sposobów. Sprawdźmy, jak wypadają włosy ombe i sombre i kiedy warto na nie postawić.

Włosy ombre

Ombre to sposób koloryzacji włosów, który jeszcze do niedawna stanowił absolutny hit w świecie stylizacji urody. Polega on na rozjaśnieniu części włosów, tak, by uzyskać efekt ciemniejszych kosmyków u nasady i znacznego rozjaśnienia końcówek. Ten sposób koloryzacji można łączyć z popularnym balejażem, który można zastosować na końcowej warstwie włosów. Wzbogaci to proces koloryzacji o dodatkowy efekt, który specjaliści zwykli nazywać „muśnięciem słońca”. Końcówki nabiorą naturalnego równomiernego rozjaśnienia, które przywodzi nieco na myśl działanie letniego słońca. Ombre opiera się na wyraźnym przejściu kilku tonów barw, np. od ciemnego brązu, do blondu. Ombre to idealna propozycja dla pań, które nie lubią zbyt często poddawać się koloryzacji. Dzięki pozostawieniu ciemniejszej warstwy u nasady, zostaje wyeliminowany problem odrostów i konieczności ich koloryzacji. Ombre polecane jest też do długich włosów, na których najlepiej widać efekt. Najlepiej sprawdzi się u brunetek.

Włosy sombre – zdobywają coraz większą popularność

Ombre zna niemal każda pani, która interesuje się szeroko rozumianą stylizacją. Ten rodzaj koloryzacji gościł na niemal wszystkich salonach, a fryzurę rozpromowały m. in. takie gwiazdy jak Rihanna czy Jessica Alba. W ostatnim czasie jednak coraz większą popularność zdobywa jeszcze inna metoda, którą zaczyna poznawać i doceniać coraz większa ilość kobiet. To koloryzacja określana jako sombre, która bazuje na tej samej technice co ombre, a więc pozostawieniu ciemniejszych nasadek i jaśniejszych końcówek. W przeciwieństwie jednak do ombre, które najlepiej nadaje się dla brunetek, sombre sprawdzi się przy każdym kolorze włosów. Jest to koloryzacja o wiele bardziej łagodna i delikatna w porównaniu do ombre. Zmiana kolorystyczna nie przekracza tu jednego tonu. Jest to więc idealna propozycja dla pań mniej odważnych i nie chcących radykalnych zmian. Mniejszy zakres różnicy barw wpływa na większą naturalność tej koloryzacji. Warto zastanowić się na odpowiednią fryzurą dla siebie i udać się do salonu, by w noc sylwestrową zachwycać wyglądem.

Jaki rodzaj przypadł Ci bardziej do gustu? Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze w swojej fryzurze.