zageszczenie wlosowZagęszczenie włosów

Włosy służą  nie tylko do ozdoby, ale są również świadectwem zdrowia. Często zdarza się, że zła kondycja i wygląd naszych włosów sugerują, że w naszym organizmie może dziać się coś niepokojącego, już na długo przed wystąpieniem objawów schorzenia. Jest to wynikiem gromadzenia się wielu substancji organicznych i nieorganicznych, także tych szkodliwych dla naszego organizmu, których poziom wpływa na wygląd i kondycję naszych włosów.     

Życie włosów

Włos przeciętnie żyje od 2 do 6 lat. W tym czasie przechodzi trzy fazy. Faza wzrostu, faza zamierania – w której włos przestaje rosnąć, a jego korzeń przesuwa się w kierunku ujścia mieszka i faza spoczynku – podczas której włos łatwo wypada, np. podczas czesania czy mycia. Ok. 80 procent włosów znajduje się w fazie wzrostu, natomiast tylko 3-5 procent w fazie spoczynku. Zdarza się, że cykl życia włosów zostaje zakłócony. Zaczyna przybywać tych w fazie spoczynku, w dodatku faza ta znacznie się wydłuża. Nowo wyrastające włosy są słabsze i szybciej wypadają. Przerzedzają się.

Wypadanie włosów

Dziennie tracimy od  50 do 100 włosów. Przy utracie powyżej 100 włosów możemy mówić o nadmiernym wypadaniu. Objawami wskazującymi na początek wypadania włosów może być wzmożone tworzenie się łupieżu oraz tłusta i swędząca skóra głowy. Czasami włosy nie wypadają jednocześnie na całej głowie lecz tworzą małe, okrągłe miejsca pozbawione włosów. W przypadku zatrucia lub reakcji alergicznej włosy wypadają nagle i zazwyczaj w dużych ilościach.

Łysienie androgenowe, czyli łysienie typu męskiego dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet, jednak w większości przypadków jest to męski problem. Główną przyczyną łysienia androgenowego są androgeny, czyli hormony męskie. U mężczyzn powstają one w jądrach, natomiast u kobiet produkowane są przez nadnercza i jajniki. ). Z nadmiarem męskiego hormonu, produkowanego przez jajniki i nadnercza, mamy do czynienia w przypadku policystycznych jajników, w czasie menopauzy lub porodu. W tym przypadku spadek ilości hormonów żeńskich wywoła właśnie zubożenie skóry głowy i spowoduje wypadanie włosów, dodatkowo osłabionych przez nadmiar hormonów męskich.

Inną przyczyną utraty włosów przez kobiety może być niewłaściwa dieta, prowadząca do niedoborów żelaza, nerwica i zaburzenia gospodarki hormonalnej. Problemy w postaci łysienia czy przerzedzania się włosów u kobiet mogą być również spowodowane niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy lub przysadki (np. choroba Glińskiego-Simmondsa, wywołana przez wolniejsze jej funkcjonowanie lub produkcję zbyt dużej ilości prolaktyny). Kolejnym powodem utraty włosów u kobiet jest hiperandrogenizm, który spowodowany jest genetyczną nadmierną wrażliwością cebulek włosowych na androgeny.

Łysienie plackowate występuje zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Objawem jest nagła, ogniskowa utrata włosów. Charakterystyczne jest nagłe wypadnięcie włosów na skórze głowy w miejscu jednego lub kilku owalnych ognisk, w obrębie których nie stwierdza się bliznowacenia.

Ważny jest właściwy dobór kosmetyków. Poniżej przedstawiamy Wam produkty, które świetnie sprawdzą się do pielęgnacji włosów widocznie tracących gęstość. Według nas to prawdziwe perełki.

Jakich kosmetyków używać?

Na początek proponujemy kąpiel hamującą wypadanie włosów Specifique Prévention od Kérastase. Kąpiel zawiera opatentowany Gluco-Lipid, który dostarcza energii, która jest potrzebna w trakcie wytwarzania i wzrostu włosa. Świetnie oczyszcza skórę oraz stymuluje korzeń włosów, przez co pobudza do wzrostu. Cebulki są wzmocnione i zdrowe. Kąpiel zwiększa objętość włosów, które stają się miękkie i lśniące.

Odżywka Kérastase Densifique Fondant Densite świetnie sprawdzi się w pielęgnacji włosów cienkich i wypadających. W sposób skuteczny pobudza ona cebulki do wzrostu, powodując że włosy stają się sprężyste i bardziej gęste. W składzie znajdziemy kwas hialuronowy, który odbija włosy u nasady i „spulchnia” je nadając wrażenie włosów bardziej gęstych. Ponadto mamy w składzie Stemoxydine która rozbudza uśpione mieszki włosowe oraz Gluco-Peptydy które wygładzają warstwę zewnętrzną włosa.

Kolejna propozycja to Kérastase Specifique Stimuliste – pielęgnacja nutrienergizująca w sprayu przeciw wypadaniu włosów, do codziennego stosowania. Pomaga stymulować naturalny wzrost włókna włosowego. Utrzymuje gęstość włosów mających tendencję do utraty grubości. Dostarcza energii i składników odżywczych niezbędnych do stymulowania produkcji włosów. Kosmetyk zawiera Aminexil, który poprawia umocowanie włosa zapobiegając stwardnieniu pochewki kolagenowej, Witaminę PP, Argininę, Gluco-Lipid. Włosy stają się grubsze, odżywione od korzenia aż po same końce, a cykl życia włosa wydłuża się.

Serum Initialiste od Kérastase jest innowacyjnym kosmetykiem wzmacniającym włosy, który uwalnia i wydobywa naturalne piękno i moc naszych włosów. Jest to serum do aplikacji na włosy i skórę głowy, które widocznie wzmacnia, odżywia i pogrubia włosy.

Densifique Serum Jeunesse (serum młodości) od Kérastase, wydobywa piękno włosów dotkniętych upływem czasu. Przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, borykających się z przerzedzonymi i starzejącymi się włosami. Serum wydobywa cechy młodego wyglądu włosów, jak połysk i łatwość układania. Sprawia, że włosy stają się błyszczące. Nadaje włosom miękkość i młody wygląd. Unosi włosy u nasady i poprawia ich gęstość. Zapobiega utracie melaniny, odpowiedzialnej za młody wygląd włosów. Dodatkowo, w swoim składzie zawiera Molekułę Stemoxydine, o właściwościach optymalizujących środowisko komórek macierzystych, by wspierać ich prawidłowe funkcjonowanie, a także kompleks AOX: kwas ferulowy, pochodne witaminy C2, E2, filtry UV, ceramid i polimer teksturyzujący, aby nadać włosom dyscyplinę oraz delikatny i uzależniający zapach jabłka, głogu, konwalii, róży, hiacyntu, wisterii, piżma, sandałowca i cedru.

Ampułki Aminexil GL od Kérastase ma udowodnioną skuteczność w zapobieganiu wypadaniu włosów. Jest wzbogacona o Ramnozę, która jest cukrem roślinnym, charakteryzującym się wyjątkowym działaniem przeciwko starzeniu się skóry. Znana jest również ze swojej zdolności do przywracania widocznej jakości naskórka i zwiększania jego elastyczności. Cząsteczka Aminexil GL M przeciwdziała twardnieniu otoczki kolagenowej włosa, które powoduje „duszenie się” włosa oraz przedwczesne starzenie się cebulki włosowej. Przedłuża życie mieszka włosowego. Cząsteczka Gluko-Lipidu jest opatentowanym połączeniem energetyzującej glukozy z odżywczym lipidem. Glukoza stymuluje aktywność korzenia włosa i ułatwia asymilację Lipidu, który przekształca się w podstawowy składnik odżywiający włos. Włosy zyskują większą gęstość. Cząsteczka Madekasozydu, pochodząca z rośliny Cantella Asiatica posiada właściwości kojące. Przeciwdziała mikropodrażnieniom i niweluje je, chroniąc w ten sposób cebulkę włosa przed ich negatywnym wpływem. Kuracja ampułkami z Aminexilem dedykowana jest zarówno mężczyznom jak i kobietom.

Zagęszczenie włosów – stylizacja

Do stylizacji polecamy piankę zagęszczającą Kérastase Densifique. Kosmetyk ten błyskawicznie doda Twoim włosom objętości. Uelastyczni włókna i wzmocni włosy aż u korzeni. Dzięki temu będą one gładkie i błyszczące. Ponadto pianka zawiera kwas hialuronowy, który zwiększa objętość, dodając włosom „pulchności”. Ponadto, w składzie znajduje się również Stemoxydine  i Gluco-Peptydy. Pianka jest bardzo delikatna i nie obciąża włosów.

Kolejnym produktem do stylizacji, polecanym przez nas, jest Spray Couture Styling Matérialiste od Kérastase, który w wyraźny sposób pogrubi nasze włosy oraz doda im większej objętości. Zawiera on aktywne składniki, takie jak Intra-Cylane, które mają zdolność do sieciowania, w celu pogrubienia włosów. Ponadto zawiera ceramid, o właściwościach pielęgnujących. W efekcie włosy są wyraźnie grubsze, doskonale wypielęgnowane oraz mają większą objętość.

Dla panów do stylizacji włosów polecamy Pastę Kérastase Densifique. Jest to doskonały wybór dla włosów, które tracą swoją gęstość. Kosmetyk zapewni nam elastyczne utrwalenie, da efekt większej ilości włosów oraz ułatwi wymodelowanie fryzury. W składzie produktu znajdziemy arganinę, która uważana jest za jeden z najważniejszych aminokwasów, tworzących włókno włosa. Natomiast polimery teksturyzujące przywracają włóknom ich gęstość.

Zapraszamy do naszego salonu na bezpłatną konsultacje
oraz badanie skóry głowy i włosów profesjonalna kamerą.

rezerwacja