zapuszczanie wlosow

Piękne, długie i zdrowe włosy to marzenie niejednej z nas. Jeśli jednak czasy szkoły podstawowej są już dawno za nami, to musimy wiedzieć, że zapuszczanie włosów to nie tylko kwestia powstrzymania się od ich strzyżenia. Temat jest znacznie bardziej skomplikowany – mamy jednak nadzieję, że poniższy tekst pomoże nam lepiej się do tego przygotować.

O czym pamiętać przy zapuszczaniu włosów?

Zanim wprowadzimy w życie nasz rewolucyjny pomysł dotyczący zapuszczania włosów – warto porozmawiać ze specjalistami, czyli najlepiej z fryzjerem podczas wizyty w salonie. Będziemy wtedy mogły uzyskać fachową informację o tym, co się wiąże z posiadaniem długiej fryzury. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że włosy naturalnie rosną o około 1-1,5 cm miesięcznie, jeśli zatem chcemy mieć włosy dłuższe o 20 centymetrów – nie liczmy, że zajmie nam to mniej niż rok. Możemy trochę skrócić ten czas – stosując odżywki wspomagające wzrost włosów.

Pielęgnacja włosów w trakcie zapuszczania

Pielęgnacja włosów podczas zapuszczania jest szczególnie ważna. Jeśli bowiem tego nie dopilnujemy, to będziemy zmuszone do regularnego podcinania ich końcówek, czyli robienia czegoś wręcz przeciwnego niż same planowałyśmy. Przede wszystkim – zabezpieczajmy je przed plątaniem, ocieraniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Uważajmy, by nie wplatały się w pasek torebki, związujmy je przed snem, aby nie przecierały się o łóżko lub pościel. Nasze działania powinny być skierowane nie tylko z zewnątrz (różnego rodzaju wcierki, toniki, ampułki etc.), ale też od wewnątrz. W tym drugim może nam pomóc dieta bogata w witaminy oraz dostępne na rynku suplementy diety wspomagające wzrost włosów. Jednak najlepiej zapytaj eksperta, czy to w salonie, czy w aptece – jakie leki lub suplementy poleca. Pamiętajmy, że właściwa pielęgnacja podczas zapuszczania może znacząco skrócić czas oczekiwania na taką długość włosów, jakiej sobie zażyczyłyśmy.

Jak dbać o długie włosy?

Gdy wreszcie nadejdzie ten dzień, w którym stwierdzimy, że włosy są już na tyle długie by zakończyć etap zapuszczania – czekają nas nowe wyzwania. Nie da się ukryć, że o dłuższe włosy należy dbać bardziej niż o krótką fryzurę – inaczej będzie nam groziła konieczność ponownego ich skrócenia. Przede wszystkim, starajmy się utrzymać te działania, które prowadziłyśmy podczas zapuszczania. Nadal powinniśmy zapobiegać urazom mechanicznym, nadal też wskazane jest stosowanie wcierek i odżywek – tym razem wybierzmy przeznaczone specjalnie dla długich włosów. Uważniej wybierajmy szampony, kupujmy te z witaminami, nawilżające, odżywiające i regenerujące oraz odpowiednie odżywki. Może warto także wybrać się na Rytuał Kérastase i sprawdzić stan włosów i skóry głowy. Nasz fryzjer wykona diagnozę i dobierze spersonalizowany rytuał, by jak najlepiej zadbać o zdrowie i piękno Twoich włosów.

Jaki będzie efekt naszych działań? Długie, piękne i zdrowe włosy. Po krótkim czasie efektywna pielęgnacja stanie się czymś, co nie będzie nam zabierało dużo więcej czasu niż w przypadku krótkich włosów. Do tego, wreszcie będziemy mogły wypróbować przeróżne fryzury, do których wcześniej miałyśmy zbyt krótkie włosy. A zatem – nie ma co czekać, zapuszczamy włosy!

Zapraszamy do naszego salonu na bezpłatną konsultację

rezerwacja