23. Finał WOŚP z Akademią B&K

wosp salonyW tym roku WOŚP zagrała już po raz 23. Tym razem zbierano na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Sieć salonów B&K już po raz kolejny wsparła finał WOŚP. Odwiedzając salon Akademii B&K w swoim mieście, mogliście wspomóc akcję, wrzucając pieniądze w znane już wszystkim kolorowe puszki.

Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało w tym jednym dniu (zawsze drugą niedzielę stycznia) pieniądze, które następnie zliczano w ponad 1700 sztabach w Polsce i za granicą.

Tradycyjnie już, o godz. 20:00, wszyscy wspierający WOŚP wysłali „Światełko do Nieba”.

W studiu TVP 2 przez cały dzień trwała Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (tzw. licytacja Złotych Serduszek). W ciągu całego dnia tysiące ludzi bawiło się na koncertach organizowanych przez WOŚP w wielu miastach Polski, m.in. na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki. Znani artyści, m.in.: Ania Rusowicz, Acid Drinkers, Łzy, Coma, Poparzeni Kawą Trzy, The Dumplings, Habakuk, Krzysztof Zalewski, Muchy, Piersi i Closterkeller, wystąpili charytatywnie w tym szczególnym dniu. Dzięki poprzednim 22. Finałom WOŚP polska medyna otrzymała sumę ponad 590 mln PLN.

 

 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl