Dla kogo grzywka

Dla jednych grzywka to synonim nieudanej fryzury z dzieciństwa, która doprowadzała ich do szaleństwa. Dla drugich to trend, który nigdy się nie zestarzeje. I chociaż bywa ona trudna w okiełznaniu i wygładzeniu, warto poświęcić jej chwilę by prezentowała się jak najpiękniej. 

Na przestrzeni lat grzywka przechodziła wiele transformacji. Zmieniał się jej kształt i długość, a nawet styl noszenia. Niegdyś zawijana na wałek, następnie była mocno cieniowana i prostowana. Farbowana na wszystkie kolory tęczy sprawiała, że nawet najprostsza stylizacja była ciekawa i awangardowa. Obecnie grzywka to nie tylko jeden z elementów fryzury, ale czynnik wpływający na naszą stylizację. Czasami kilka pasm włosów opuszczonych luźno na czoło może zmienić cały look.

Modna grzywka 2020

Marzy Ci się odświeżenie fryzury? Postaw na najmodniejsze cięcie, jakim jest curtain bangs. Trend ten kreowany przez modne It girls, które udowadniają, że nieco rozczochrana fryzura może nadać stylizacji zadziornego charakteru. 

Curtain bangs to grzywka w specyficzny sposób odsłaniająca czoło. Ma ona układać się niczym zasłonka, i to stąd pochodzi jej nazwa. Jest to fryzura, która najlepiej sprawdzi się w przypadku posiadaczek wysokiego czoła. Włosy wystylizowane tak, by okalać twarz nadadzą jej nowych proporcji i ją wyszczuplą. Grzywka ta sprawdzi się zarówno przy włosach półdługich jak i długich.

Jaka grzywka do kwadratowej twarzy

Twarz o kwadratowym kształcie cechuje się ostrymi rysami, które chcemy złagodzić za pomocą fryzury. Jednym z trików stosowanych przez fryzjerów jest obcięcie grzywki tak, by była ona wycieniowana i postrzępiona. Zrezygnuj z prostych i symetrycznych cięć. Taka grzywka optycznie poszerzy już i tak mocno zarysowaną szczękę.

Jaka grzywka pasuje do okrągłej twarzy

Podobno osoby o okrągłych twarzach powinny unikać grzywek, jednak jest to wbrew zasadzie, która mówi o tym, że grzywki wyszczuplają. Dla tego kształtu twarzy zalecana jest grzywka półokrągłą, która po bokach jest nieco dłuższa niż na środku. Drugą opcją jest grzywka wycieniowana na bok. 

Nim zdecydujesz się na konkretne cięcie musisz wiedzieć, że grzywka nie polubi się z cienkimi włosami. To połączenie sprawi, że twoje włosy wydadzą się zaniedbane i oklapłe.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl