Loki: krótkie włosy

Fale i loki z roku na rok zyskują rzesze fanek, a kobiety dzięki świadomej pielęgnacji, znajomości równowagi PEH odkrywają, że ich wiecznie proste włosy – nagle się kręcą! Niestety nie wszystkie panie mają predyspozycje do tego, by na ich głowach zagościła burza loków lub niesfornych fal. Jeśli należysz do posiadaczek tego typu włosów wiesz, że ich pielęgnacja to podstawa, a mycie tylko szamponem kończy się matowymi i suchymi strąkami. Jeśli marzysz o pięknych i zdrowych włosach, zacznij od ich podcięcia. Czasami zmiana fryzury i wycieniowania może zdziałać cuda.

Loki z krótkich włosów

Chociaż dla wielu osób loki najpiękniej wyglądają na długich włosach, warto pokazać, że krótkie i nieco zadziorne fryzury w towarzystwie fal mogą prezentować się równie pięknie. Krótkie fryzury z loków cechują się większą objętością niż te przy dłuższych włosach. Dzięki takiemu podcięciu nadawamy owalowi twarzy wymarzone kształty. Kobiety z wysokim czołem niech opuszczą kilka niesfornych kosmyków, by zawadiacko opadały na twarz, natomiast te o niskim czole zaczesują swoje loki do góry lub robią przedziałek pośrodku. Loki optycznie wysmuklają zbyt okrągłą lub kwadratową szczękę, jeśli tylko delikatnie je wygładzimy zaraz przy twarzy. 

Loki z prostownicy na krótkich włosach

Ale co z tymi kobietami, które naturalnie mają proste włosy i nawet przy dużej wilgoci ich kosmyki trzymają się naturalnego ułożenia? Jednym ze sposób jest kręcenie ich na prostownicy. Będziesz potrzebować do tego pianki lub innego produktu, który ochroni włosy przed wysoką temperaturą, prostownicę i kilka spinek. 

Loki wykonane prostownicą wyglądają naturalnie, a ich ułożenie i moc skrętu zależy tylko i wyłącznie od nas, dlatego możesz popuścić wodze fantazji i stworzyć niezapomniany look

Pamiętaj, by nie kręcić jeszcze wilgotnych włosów, ponieważ możesz je spalić. Zatem jak się do tego zabrać? Rozgrzej swoją prostownicę, a kiedy temperatura osiągnie maksimum, włóż pasmo włosów między płytki prostownicy, zaciśnij je i zawijaj w zewnętrzną stronę. Dla podtrzymania efektu spryskaj włosy lakierem. Delikatniejszy efekt uzyskasz dzięki roztrzepaniu palcami fal i ułożenia ich w delikatny sposób.

Loki na krótkich włosach.

Loki z papilotów – krótkie włosy

Papiloty niegdyś używane przez wszystkich, obecnie odeszły do lamusa, a to przecież dzięki nim można uzyskać piękne loki na wszystkich długościach włosów! Pamiętaj, by były wykonane z odpowiedniego materiału, tak by włosy nie zniszczyły się podczas kręcenia. Dla uzyskania lepszego skrętu zakręć jeszcze wilgotne włosy. Czego w takim razie potrzebujesz? Szczotki ub grzebienia, odpowiedniej ilość papilotów oraz produkt, który podtrzyma uzyskaną fryzurę. 

Włosy dzielimy na równe części, a papilot zaczynamy zawijać od końcówek po nasadę skóry głowy – im cieńsze pasma włosów, tym większy będzie ich skręt. Efekt końcowy zależy od grubości pasm, a zawijając włosy na przemian uzyskasz naturalniejszy efekt.

I pamiętaj – nawet, jeśli nie masz naturalnie kręconych włosów za pomocą podstawowych produktów, które każdy posiada w swoim domu, możesz wyczarować niezapomnianą fryzurę. 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl