Bogusława Jakubowska

Opinia

Wiązałam duże nadzieje i oczekiwania z kursem Long staż – chciałam nauczyć się nowoczesnego i stylowego fryzjerstwa, nowatorskich technik strzyżeń, modelowania i układania kreatywnych fryzur. Myślę, że kurs spełnił większość moich oczekiwań, ale ciągle odczuwam niedosyt, chciałabym więcej! Oczywiście wiem, że trzeba często się doszkalać i udoskonalać swoje umiejętności – tak też zamierzam.
W kilku słowach, Long staż to kurs, który uczy technik modelowania, koloryzacji, strzyżenia i stylizacji włosów, stworzonych przez Akademię B&K. Ma na celu wprowadzenie i przygotowanie stażysty do pracy z klientami. Edukatorzy przekazują nam swoją wiedzę i doświadczenie, odpowiadają na pytania, obserwują naszą pracę i postępy. Pomagają nam, ale dają również swobodę, abyśmy sami mogli wykonać jak najwięcej ćwiczeń praktycznych. Najciekawszymi zajęciami podczas szkolenia były dla mnie dobór indywidualnych fryzur spoza programu, dla klienta z nietypową koloryzacją i praca z panią Beatą Berendowicz (współzałożycielka i dyrektor artystyczny Akademii B&K, przyp. Red.). Myślę, że największą trudność sprawiło mi strzyżenie męskie nożyczkami na grzebieniu. To precyzyjna i pracochłonna praca, która wymaga odpowiedniego tempa. Do jej wykonania na pewno jest potrzeba duża wprawa. Podczas egzaminu wewnętrznego samodzielnie, ale pod nadzorem egzaminatora, wykonujemy klientowi koloryzację wraz ze strzyżeniem. Egzaminator przyznaje punkty za każdy etap, np.: za rozmowę z klientem, dobór fryzury i koloru itp. Bardzo przypadło mi do gustu, że w trakcie szkolenia można wziąć dzień lub kilka dni wolnych, które nie przepadają, ale można je wykorzystać w późniejszym terminie.
Stażysta poznaje techniki: modelowania, strzyżenia, koloryzacji i stylizacji włosów.
Atmosfera w Akademii jest bardzo miła, prawie jak domowa, a wszystko dzięki Karolinie i Edycie, które zawsze służyły pomocą. Instruktorzy także dokładali wszelkich starań, abyśmy się dobrze czuli i tłumaczyli nam zagadnienia, których nie zrozumieliśmy. Na zajęciach było często bardzo wesoło, co sprzyjało zintegrowaniu się grupy – przesyłam pozdrowienia dla Dawida i Pawła. W mojej grupie były naprawdę fajne osoby, z niektórymi się nawet zaprzyjaźniłam.
Wybrałam Long staż, ponieważ myślałam o otwarciu własnego salonu i chciałam nauczyć się zawodu od profesjonalistów. Zależało mi także na poznaniu najnowszych trendów i technik fryzjerskich. Ponadto, co ważne, praktyka z klientami w Akademii to najlepsze doświadczenie na przyszłość. Myślę, że bardzo mi ułatwi start w zawodzie.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl